Главная » Статьи » Каталог статей

Керамічна плитка - характер і характеристики
Керамічна плитка


Вибрати керамічну плитку - здавалося б, що може бути простіше?! Знайшов плитку з вподобаним малюнком, визначився з кількістю і потім оглянув упаковки, щоб не було там битою плитки і вперед. Але, виявляється, необхідно знати декілька нюансів для того, щоб вибір був правильним і про своє придбання не довелося потім шкодувати.

Характеристики
Зносостійкість
Це одна з найважливіших характеристик, облік якої при виборі плитки обов'язковий. По цій характеристиці, ви можете визначити яка плитка, для якого приміщення підійде. Адже для кожного приміщення, враховуючи інтенсивність руху в ньому, покладається свій вид плитки.
Американський інститут Porcelein Enamel Institute, розробив критерії визначають п'ять груп керамічної плитки.
PEI 1 використовується тільки для стін.
РЕI 2 і 3 використовується для обробки стін і підлоги у ванних кімнатах і кухнях
PEI 4 призначена для підлоги в решті житлових приміщеннях.
PEI 5 підходить для місць великого скупчення людей: ресторанів, супермаркетів, аеропортів, пішохідних зон і т. д.

Твердість
Якщо плитка настінна, то питання її твердості повинен турбувати вас менше всього. Цей показник актуальний в першу чергу для підлогової плитки.
Твердість поверхні визначається по шкалі Мооса шляхом впливу на плитку природними матеріалами. Шкала твердості Мооса має всього 10 ступенів, чим вище твердість по цій шкалі, тим менш схильна плитка пошкодження при ходьбі і впливу твердими і гострими предметами. Варто відзначити, що на глянцевому плитці всі пошкодження і подряпини видно більше, тому в такому випадку краще матова керамічна плитка.

Морозостійкість
Цей показник важливий тільки в тому випадку, якщо ви вибираєте плитку для терас, балконів або інших відкритих майданчиків. Така плитка обов'язково повинна витримувати багаторазове заморожування і розморожування не руйнуючись. Морозостійкість вважають за циклами заморожування і розморожування зразка до часткового або повного руйнування. Звичайна плитка для підлоги в середньому витримує 50 циклів, але є на ринку й інші варіанти керамічної плитки, що має 70 і більше циклів заморожування.

Водопоглинання
Більшість будівельних матеріалів вбирає воду і атмосферну вологу. Плитка не виняток. Тільки для різних видів плитки цей показник буде різним. Варто пам'ятати, що керамічна плитка це той матеріал, який найчастіше використовують в приміщеннях з підвищеною вологістю, тому цей показник дуже важливий у виборі плитки. Отже для настінної плитки показник водопоглинання не повинен перевищувати 24%, плитка для підлоги - 4,5%.

Хімічна стійкість
Показник визначає те наскільки схильна хімічних впливів керамічна плитка. Це особливо важливо при виборі плитки для кухні. В першу чергу при експлуатації господині зіткнутися з тим, чим можна мити плитку, а чим категорично заборонено. Вплив таких хімічних речовин, як хлор, пральні порошки, засоби для чищення, кислоти і луги, можуть завдати плитці непоправної шкоди.
Якщо на упаковці є маркування «АА», це означає, що плитці не страшно вплив хімічних речовин. Менш стійка плитка з маркером «А». Найнижча опірність хімії у плитки з маркером «О». Проміжна стійкість - «В» і «С».


Зовнішній вигляд
У плані практичності і зовнішнього вигляду, керамічну плитку можна вважати королевою оздоблювальних матеріалів. Фактура, колірна гамма і імітація покриттів, дозволять будь-якій дизайнерові інтер'єрів за допомогою плитки створювати справжні шедеври. Варто пам'ятати, що глянсова плитка, відбиваючи світло, дозволить візуально збільшити приміщення, в той час як матова поглинаючи світло зробить його більш затишним. Будьте обережні у виборі фактурної плитки з дрібними бороздочкамі і хитромудрим рельєфним малюнком, використовуючи її в кухні. Таку плитку буде дуже важко відмити від нальоту пилу і жиру.

Цікаві новинки
Шкіряна плитка. Уявіть собі підлога з натуральної шкіри. Це дуже красиво, натурально і статусно, але врахуйте, що виробляється така плитка з використанням полімерних високоміцних матеріалів тільки імітують покриття.
Солом'яний плитка. Фактура і колір роблять керамічну плитку практично не отличимой від солом'яного килимка.
Пісочна плитка. Така плитка створить в кімнаті пляжне настрій, особливо якщо вона буде до того ж і підігріта. За допомогою фактури і кольору досягається максимальне схожість із звичайним чистим пісочним пляжик.

https://vk.com/nikolaev.gorod

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (26.09.2012)
Просмотров: 4597 | Рейтинг: 0.0/0