Главная » Статьи » Каталог статей

Мінвата або пінопласт?

Мінвата або пінопласт?Сучасний ремонт тепер не обходиться без часткового або капітального утеплення. Ринок поповнився новими видами достатньо практичних і якісних утеплювачів. Маса різновидів дозволяє застосовувати їх у всіх сферах будівництва. Будь то стіни, покрівля, підлогу або перегородки. Один і той же виробник розробляє кілька видів утеплювачів одного складу, щоб задовольнити потреби сучасного будівництва.

 

      
Теплоізоляційні матеріали дозволяють тривалий термін зберігати тепло в приміщенні. Саме вони допоможуть Вам заощадити кошти, які йдуть на витрати енергоносіїв. Сучасне виробництво дозволило надати утеплювачу ряд позитивних якостей:

   
- Утеплювачі легкі,

   
- Не підтримують горіння,

   
- Економічні і екологічні.

        
У цій статті ми постараємося розглянути переваги та недоліки таких утеплювачів як мінеральна вата та пінопласт (пінополістирол).

        
Багато чого може пояснити склад і спосіб виробництва даних матеріалів. Пінополістирол зазвичай називають пінопластом Розглянемо що ж це таке, як і де він застосовується?

      
Пінопласт - це теплоізоляційний матеріал, що отримується шляхом нагрівання і термального спучування полістирольних гранул, а так само їх формування. У процесі виробництва йому надається певна щільність пінопласт ПСБС -15, пінопласт ПСБС-25 і пінопласт ПСБС-35. Далі він ріжеться на плити різної товщини, часто використовувана товщина 20, 30, 50 і 100мм. У кожному конкретному випадку фахівець визначає щільність і товщину пінополістирольних плит для конкретного об'єкта. Кожна гранула містить бульбашки повітря, які ізольовані один від одного, це додає йому волого-і паронепроникні властивості. Але головним позитивною якістю пінополістиролу є його вага. Цей матеріал на 98% складається з повітря. В першу чергу це сприятливо відбивається на теплоізаляціонних властивостях утеплювача, чим менше його теплопровідність, тим менше тепловтрати.

       
Один з підвидів пінополістиролу - це екструдований пінополістирол

      
Екструдований пінополістирол - це ті ж полістирольні гранули, які в даному випадку піддаються плавці за допомогою екструзії. В результаті отримуємо однорідний цільний аркуш, мають всі ті ж позитивні якості пінопласту плюс еластичність, яка відсутня у пінополістиролу за рахунок його крихких і відокремлюваних друг від друга полістирольних кульок. Застосовується такого плану утеплювач найчастіше для ізоляції та утеплення підлоги, завдяки його пружності і підвищеною міцністю на стиск і відмінних вологостійких якостей. Ціна на нього порівняно з прародителем буде обов'язково вище, але це варто того.

 

       
Область застосування

 

       
Область застосування пінополістиролу достатньо велика. Це стіни, перегородки, підлоги і покрівля. Однак у кожному конкретному випадку його використання може бути як необхідним єдино правильним рішенням, так і неефективним. Так, пінополістиролом утеплюють дах, однак мінеральні плити в цьому випадку за всіма показниками перевершують пінопласт. Основним напрямком на сьогоднішній день в застосуванні цього утеплювача є утеплення фасадів будівель. Чи не хитромудра технологія дозволяє естетично і ефектно утеплити приватні будинки і багатоповерхові об'єкти. Спеціально розроблені сухі будівельні суміші дозволили використовувати пінопласт саме в цій області, при цьому не тільки в будівництві нових об'єктів, а й у реставрації старих будинків.

     
Йдуть суперечки з приводу екологічності даного матеріалу, а саме при впливі тепла або сонячного світла випаровуються шкідливі речовини. Але зауважте, що 30% упаковки продуктів виготовлено саме цього матеріалу. До речі, мінеральна вата також виділяє шкідливі речовини, але в одному і іншому випадку їх концентрація не є небезпечною для людини.

        
Мінвата - це волокно на синтетичному зв'язуючому, яке отримують з мінералів базальтової групи. Це силікатні розплави гірських порід або розплави доменних шлаків. За своїми властивостями нагадує азбест, проте нешкідлива. Температура плавлення 8000, тому утеплювач даного виду не лише не підтримує горіння, а й є не пальним і вологостійким матеріалом (рис.2). Таке його властивість дозволяє використовувати його не тільки як утеплювач і звукоізоляцію, але і як теплоізоляцію. Ця властивість використовується при установці, наприклад, банних печей, димохідних труб, камінів. Для цих цілей неперевершеним матеріалом буде фальгірованная мінеральна вата. Теплоізоляційні властивості також з успіхом застосовуються на виробництві, для утеплення агрегатів, обладнання і труб.

               
Мінеральна вата також застосовується:

 
У системах утеплення фасадів штукатурного типу

 
Утеплення стін та перегородок

 
Тепло і звукоізоляція покрівлі

 
Утеплення підлоги

 
Використання у виробничій сфері

 
Застосування в каркасному будівництві

 
Утеплювач під сайдінг

         
Мінеральна вата випускається різної щільності і товщини. Для більшої зручності у використанні вони формуються у рулони або в плити.

          
Висновок: На вибір утеплювача впливає безліч факторів. Не можна однозначно сказати, що мінеральна вата краще пінополістиролу або навпаки. Пінополістирол - утеплювач, який багато легше, чудово поводиться при обробці фасаду, не пропускає вологу, застосовується практично у всіх областях, що і мінеральна вата, він дешевше мінеральної вати. Однак варто завестися мишці, і використання його всередині стін або підлог зводить всі його плюси до нуля. Область застосування мінеральної вати величезна: побутова, виробнича, автомобілебудівна, суднобудівна, важко повірити, але в землеробстві вона також застосовується. При всьому цьому вона поступається пінополістиролу по тепловим показниками і більш схильна до дії вологи. Як би там не було, вибір утеплювача залежить безпосередньо від сфери його діяльності. У деяких випадках не доцільно використання того чи іншого виду, тому рекомендується спочатку радитися з фахівцями і дотримуватися норм і правил СНіПа, а вже після приймати рішення щодо вибору теплоізоляційних матеріалів.

поликарбонат цена размеры

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (24.09.2012)
Просмотров: 5598 | Рейтинг: 0.0/0