Главная » Статьи » Каталог статей

Навіщо потрібна грунтовка

Навіщо потрібна грунтовкаДля людей, які робили ремонт ще якихось 10 років, тому використання грунтовки - річ незрозуміла й незрозуміла. Мало хто з ремонтників-любителів розуміє, навіщо саме потрібна ця дивна біляста рідина, коли всього-навсього необхідно покласти плитку або поклеїти шпалери.

Грунтовка з'явилася на українському ринку порівняно недавно і відноситься вона до групи товарів «будівельна хімія» саме в цьому розділі на порталі bprice.ua можна простежити асортимент грунтовок.
По старинці цю рідину ще можуть називати просоченнями, що теж не є помилкою, тому як основна функція грунтовок полягає в тому, щоб проникати глибоко в мікропори поверхні і змінювати основні характеристики матеріалу. На сьогоднішній день на ринку України представлені грунтовки, що мають різні характеристики:
 
- Глубокопроникающим;
 
- Водовідштовхувальні;
 
- Адгезивні;
 
- Антикорозійні;
 
- Антисептичні;
 
- Протипожежні.
Ці характеристики можуть перетинатися між собою в одному матеріалі, тобто одна і та ж грунтовка може бути як глубокопроникающим так і одночасно адгезивна і водовідштовхувальна. Все це винесено на етикетку і вибираючи грунтовку досить просто підібрати саме ту рідину, яка допоможе вам у ремонті.

Глубокопроникающим
Сама назва цієї грунтовки говорить про те, що рідина дуже глибоко проникає в мікропори поверхні і надає їй додаткову міцність. Така грунтовка найчастіше використовується при роботі з неміцними поверхнями, наприклад, старими штукатурками. Дуже часто в старих будинках можна зустріти вапняну штукатурку, яка дуже пухка. І прикріпити до неї будь-якої матеріал це даремна праця, приклеїти плитку може і вийде, але висока ймовірність, що зовсім скоро вона почне відпадати разом зі штукатуркою. Про шпалери навіть мови не може бути. Тому вихід один або видаляти стару штукатурку до підстави і обштукатурювати заново, або покрити стару штукатурку в кілька шарів глибокопроникаючою алкидной штукатуркою.

Визначити необхідну кількість шарів грунтовки, можна дуже просто - якщо після грунтування, ви провели рукою по поверхні і на руці залишився слід від штукатурки (крейдяний ефект) то потрібно грунтовку ще раз повторити. Якщо рука залишається чистою. То можна вже приступати до обробки поверхонь.

Часто глубокопроникающим грунтовка має і адгезивні властивості, що дозволяє наносимим на поверхню матеріалами, вступати в більш щільну зчіпку і триматися міцніше. До того ж фарба, шпаклівка або клей ляжуть на погрунтовану поверхню більш рівно. Цікавий приклад - якщо на скло або лист метала попередньо нанести грунтовку з адгезивними властивостями, а потім приклеїти плитку, то зняти її буде практично не можливо.
Наносити глубокопроникающим грунтовку можна на будь-які поверхні, штукатурку, цегляну кладку, гіпсокартон і т.д.

Водовідштовхувальна
Така грунтовка в основному застосовується для зовнішніх стін, тому як діє вона за принципом «системи ніпель». З вулиці вона зобов'язана відштовхувати вологу, не допускати її проникнення через пори стін у внутрішні приміщення, в той же час зсередини вона пропускає пару і вологу, тобто дихає.

Адгезивна
Така штукатурка вкрай необхідна, якщо необхідно нанести вирівнюючу штукатурку на чорнову стіну. Або приклеїти плитку до бетонних панелей або занадто рівних поверхнях. Її властивість проникати глибоко всередину поверхні і посилювати зчеплення з іншими матеріалами - є головним аргументом користуватися грунтовкою під час обробки будинку. До прикладу, якщо у вас стара ванна кімната, забарвлена ​​по моді 80-х до половини масляної емаллю, то обклеїти стіни плиткою не вийти. Виходів тільки два - зробити дуже багато насічок, для того, щоб плитковий клей міг хоч якось зчепитися з поверхнею, або ж розкрити прямо по фарбі адгезивної грунтовкою, тоді можете «ліпити» плитку прямо на пофарбований шар з упевненістю, що вона закріпитися і витримає не один рік.

Антисептична
У народі їх часто іменують просто антисептиками. Головне їх покликання вберегти, знищити і захистити поверхню від виростання такого шкідливого і всюдисущого грибка. Найчастіше застосовується для дерев'яних поверхонь і для відвологлих стін. Приміром, ви маєте в будинку або в квартирі кут, де крізь шар шпалер восени, буйно проросла чорний грибок. Це головний клич до порятунку і вдома і домочадців. У кімнаті терміново треба робити ремонт. Можна в місці, де мокріє стіна зняти уражену грибком штукатурку до підстави стіни і обштукатурити її заново. Але так ви тільки ускладните нехай зростання для грибка, який все одно «проклюнеться» через рік иль два. У такому випадку надійніше всього покрити стіну антисептичної грунтовкою. Якщо будинок приватний, то бажано обробити і зовнішню частину ураженої стіни, водовідштовхувальними грунтовками, щоб уникнути її промокання надалі.
Антисептик необхідний при обробці будинку деревом. І не залежно від того робите ви зовні дерев'яні наличники, або дощаті підлоги в будинку - обробка деревини антисептиком обов'язкове! Тому як немає іншого більш уразливого для грибків матеріалу.

Протипожежні
Такі грунтовки ще називають «антипіренами» їх основне завдання знизити характеристики горючості для матеріалів що відрізняються особливою горючістю. Тобто, покривати кам'яну стіну антипіреном - марна справа. А ось розкрити їм всі дерев'яні поверхні в будинку - це вже першочергове завдання з безпеки. До того ж дуже часто антисептики для дерев'яних поверхонь, також є і антипіренами. Тому дерев'яну терасу не доведеться гарантувати двічі, достатньо всього однієї банки антисептичної і протипожежної грунтовки.

При фінішній обробці дерев'яних поверхонь, звичайно ж, знадобляться ще й інші грунтовки, наприклад, Глубокопроникающая алкідні, здатні зробити покриття фарбою або лаком, більш рівним, надійним і довговічним.

Антикорозійні
Ці грунтовки вже відходять в історію, тому як раніше коло їх застосування в ремонті будинку обмежувався всіма трубами, радіаторами опалення і всіма металевими поверхнями які могли покритися іржею. У сучасних будинках металу практично не зустрінеш. Труби вже йдуть металопластикові, радіатори встановлюються алюмінієві і вже пофарбовані. До того ж усі каналізаційні та водопровідні вузли сховані подалі від ока людського.

Але все, же в старих квартирах антикорозійна грунтовка - річ украй корисна і навіть необхідна. Єдиний мінус в її застосуванні - це те що місце нанесення необхідно ретельно очистити від фарби і зачистити вже утворилася іржу.

У підсумку можу тільки додати, що вибираючи грунтовку, зверніть увагу на зазначену інформацію на етикетці. Там ви дізнаєтеся, на яку площу розрахована ця ємність і правила безпеки при застосуванні. Робота з деякими грунтовками вимагає певних заходів захисту шкіри або дихальних шляхів і нехтувати ними не варто.

Недвижимость и Цены

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (24.09.2012)
Просмотров: 2778 | Рейтинг: 0.0/0