Главная » Статьи » Каталог статей

Підготовка поверхні стелі

Добре підготовлені поверхні стель повинні бути очищеними від пилу та бруду, гладкими і, що найважливіше, сухими, оскільки на сирих поверхнях багато клеї, особливо якщо в їх складі присутні борошно або крохмаль, загнивають, шпалери починають відклеюватися або на них з'являються плями. На глянсових або шорстких поверхнях шпалери довго не протримаються, через деякий час вони обов'язково відклеяться. Для того щоб запобігти цей дефект і не робити одну роботу двічі, стелю грунтують, потім, після того як висохне огрунтовочний шар, шпатлюют. Останній шар шпаклівки добре розрівнюють, після чого зачищають дрібнозернистою шкіркою.


Клейові і вапняні набіли повністю видаляють, після чого протирають мокрою ганчіркою. Проводять Перетирання поверхні стелі вапняним розчином на дрібному піску, тим самим видаляючи всі сліди набілу, а також вирівнюючи поверхню штукатурки, особливо якщо вона була проведена на грубозернистому піску.


Переконавшись у відсутності слідів набілу, уважно оглядають стелю. Якщо на ньому є тріщини, їх розширюють ножем, заповнюють ці отвори розчином, приготованим з 1 частини гіпсу і 3 частин дрібнозернистого піску. Після цього ретельно затирають шви або відшліфовують шкіркою, так щоб вони були на одному рівні зі штукатуркою. Потім поверхню стель зачищають дерев'яним бруском, видаляючи шорсткості і деякі виступаючі піщинки, оскільки на погано виконаної штукатурці шпалери тримаються дуже погано, приклеюються не по всій поверхні стель, а тільки по виступаючим бугоркам.


Уважно оглядають бетонні поверхні. Слід мати на увазі, що для ремонту застосовувати чистий гіпс недоцільно. Після затвердіння він розширюється і трохи підноситься над рештою поверхні. Якщо застосовують гіпс, через 2 дні після цієї процедури поверхню зачищають шліфувальною шкуркою або наждаковим бруском, а потім шліфують за допомогою дерев'яного бруска.


Поверхні з ДСП і ДВП, листів гіпсокартону і фанери перед обклеюванням шпалерами повинні бути сухими, очищеними від бруду та пилу. Якщо зазначені матеріали прикріплені до стелі цвяхами, їх капелюшки повинні на 1 мм йти в глибину. Ці місця покривають оліфою або олійною фарбою, потім шпатлюют і зачищають. Якщо листи гіпсокартону прикріплені до стелі шорсткою поверхнею назовні, їх грунтують, шпатлюют і зачищають.


В даний час набагато рідше зустрічаються внутрішні поверхні стель з дощок, колод або різних брусків. В основному їх роблять в дачних будиночках. У нових будівлях після зведення стель витримують їх не менше 1 року, щоб стелі як слід висохли і осіли. Не рекомендується обклеювати стелі шпалерами раніше цього терміну, оскільки при осіданні шпалери почнуть тріскатися. Крім цього, всі дерев'яні поверхні покривають ДВП, ДСП або гіпсокартоном, стики - огрунтовочним складом і шпатлюют. Коли шпаклівка висохне, ці місця затирають дерев'яним бруском.


Поверхні стель, пофарбовані лаком або іншими водостійкими складу забарвлення, обов'язково протирають мокрою ганчіркою, а сильно забруднені місця миють гарячою водою з милом. Потім висохлі поверхні трохи зачищають дрібнозернистою шліфувальною шкуркою для того, щоб видалити глянець (на ньому шпалери дуже погано тримаються).


Якщо стеля раніше був обклеєний шпалерами, їх видаляють. Для цього стелю змочують гарячою водою, дають їй всмоктатися, а потім акуратно зчищають старі шпалери з поверхні за допомогою скребка або шпателя. Якщо шпалери міцно тримаються, видаляють тільки ті їх фрагменти, які вже відклеїлися. Давши стелі просохнути, його грунтують. Якщо поверхня рівна, після висихання наклеюють шпалери, якщо ні - наносять шар шпаклівки і затирають шкуркою.


До обклеювання стін шпалерами приступають тільки після того, як закінчена робота зі стелями.

Гостиница Волхов 2

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (09.09.2012)
Просмотров: 2712 | Рейтинг: 0.0/0