Главная » Статьи » Каталог статей

Види підлогових покриттів

Значну частину простору кімнати складає підлогу, його покриття повинне не тільки гармоніювати з декором інших площин, але і відповідати стилю кімнати, її призначенням і настрою.

Кожен матеріал має свою фактуру, колір і володіє рядом властивостей, що визначають наш вибір. В залежності від наших відчуттів, акустичних властивостей, від зовнішнього вигляду покриття змінюється і сприйняття простору, а так само і наш настрій.

Існує досить багато критеріїв при виборі матеріалу - це і малюнок, і колір, і текстура, але першорядну роль при виборі та купівлі підлогового покриття грає не стільки його ціна і декоративність, а, перш за все, його функціональність.

Вибір покриття для підлоги - це одна з найскладніших завдань. Від того, наскільки вдало і грамотно підібрано покриття підлоги, залежить як довго воно прослужить вам.

Наприклад, м'яке килимове покриття, зовні привабливе і приємне на дотик, не кожен зважитися постелити у себе в квартирі, так як досить скоро воно витреться в місцях найбільшої прохідності, наприклад в коридорі, а на кухні його чистити буде дуже проблематично. Хтось віддасть перевагу керамічну плитку, використовуючи її для оздоблення на кухні, у ванні, так як її легко мити.

Мармур, кам'яні плити укладають на міцну стяжку, і, швидше за все, доведеться додатково зміцнювати підлогу, щоб він витримав вагу. Але така умова може відлякати потенційного покупця не готового до таких перетворень.

Вибираючи підлогове покриття, треба пам'ятати, що купуєте ви його не на рік і не на два, та й коштує воно не дешево, тому намагайтеся ретельно продумати його функціональність і стилістичну змінність. Чи зможете ви, не змінивши покриття підлоги, змінити стиль простору, інтер'єр кімнати? Якщо ви не впевнені і не можете визначитися, покриття якого кольору, який фактури буде краще виглядати, то вибирайте покриття зі звичного матеріалу і нейтральних тонів. Нейтральне покриття дає можливість урізноманітнити колірну гаму за допомогою килимів, драпіровок, постілок і дозволить змінювати стиль приміщення, його інтер'єр незліченну кількість разів.

Якщо ви вирішили, що підлога у вашій квартирі буде покритий не одним матеріалом, а декількома, в залежності від функціональності приміщення, то необхідно ретельно продумати сполучуваність кольору і фактури різних покриттів. Наприклад, об'єднавши кухню з їдальнею, для кухні можна використовувати керамічну плитку, а для їдальні дощана підлога.

Близькі за кольором і фактурою матеріали об'єднують простір. Одноколірні, гладкі підлогові матеріали, що переходять з однієї кімнати в іншу (коли суміжні кімнати), візуально збільшують розмір і об'єм приміщення.

Всі покриття діляться на жорсткі, натуральні, синтетичні, а також окремою групою йдуть килимові та дерев'яні покриття.

Жорсткі покриття - це: цегла, плитка, камінь, мармур, сланець, Террацо - володіють «кам'яною» жорсткістю і міцністю.

Цегла залучає різноманіттям кольорів, шорсткою фактурою і стильністю. Наприклад, коричневий або оранжево-червона цегла створює старовинну атмосферу в приміщенні. Цегляний підлогу холодний, він добре вбирає вологу, він укладається будь-яким малюнком, але його використовують тільки там, де підлога укріплений додатково або володіє високою несучою здатністю. Цегляний підлогу можна підмітати і протирати вологою ганчіркою.

Зручна у догляді плитка (її можна мити, застосовуючи миючі засоби), вона міцна, вологостійка, її легко можна замінити при ремонті. Варто плитка також як і дерев'яне покриття, а ось її укладання коштує дорожче. Підлогова плитка дорожче вінілу і лінолеуму. Недоліком плитки є те, що вона не поглинає шум. Найчастіше плитку використовують для кухні, і навіть для холу, оскільки з'явилася можливість влаштування підлоги з водо-або електропідігрівом.

Камінь - крихкий і важкий матеріал, який укласти в поодинці досить складно. Кам'яні блоки укладаються на бетонну стяжку і закріплюються цементним розчином. Перевага віддається натуральному каменю, а не штучного. Його можна і підмітати, і мити, і полірувати при необхідності.

Дуже красивий, але також доріг мармур. При виборі мармуру краще віддавати перевагу темним кольорам (на них менш помітні забруднення). Мармур продається у вигляді плитки або блоків. Розмаїттям кольорів та більш доступною ціною привертає до себе увагу плитка з мармурової крихти. Укладання мармурової плитки і блоків така ж як і кам'яного покриття.

Террацо виготовляють з гранульованої мармурової крихти та цементу. Тому його поверхню плямиста. Террацо, не такий дорогий і слизький як мармур, має величезне розмаїття кольорів, довговічний, не складний в укладанні і в догляді. З Террацо можна скласти монолітну підлогу, а можна укласти блоками або плитками. Укладають плитку на цементну стяжку. Шви монолітної підлоги закладають бронзовими або мідними оздоблювальними смугами. Покривається підлогу захисним складом для керамічної плитки. Така підлога миється гарячою водою з милом.

Сланець - це легкий матеріал, досить міцний, водостійкий і пористий. Його можна розрізати на блоки або плити потрібної форми. Він добре шліфується, але можна залишити його і шорстким. На сланцевому покритті майже не затримується грязь, а плями і подряпини з легкістю видаляються наждачним папером. Очищають відполірований сланець вологою ганчіркою.

До синтетичним матеріалам, що використовуються для підлоги, відносяться: бетон, гума, винив, метал.

Бетон - це суміш піску та цементу, змішана з водою. Він дуже чутливий до вологи, перепаду температур, до високих температур, до хімічних і механічних впливів, але він досить пластичний. Найкраще бетонну підлогу виглядає у вигляді плитки. Його натирають воском або тонують, формують як глину, роблячи в ньому прожилки, роблять будь-який малюнок, фарбують, додають мармурову крихту або гранули скла. Заливають бетон на стяжку або зверху плиткової підлоги. Щоб монолітне покриття було міцним, заливку зміцнюють сталевими прутами. Після того як бетонне покриття затвердіє, його покривають захисним складом.

Що стосується металу, то для настилання підлоги зазвичай застосовують листовий метал (анодований і нержавіючу сталь, алюміній). Настилають підлогу на рівне дерев'яне підставу (ДВП, фанера, дошки) для того, щоб він не гримів під ногами. Покривається металевий підлогу епоксидної смолою або поліуретаном, для того щоб ходити, не ковзаючи по ньому.

Гуму виготовляють з каучуку, додаючи крейда, цемент, мармурову крихту, пробки. В результаті матеріал виходить міцний і вологостійкий. Він гнучкий, довговічний і не боїться ударів, але боїться гарячих предметів. Гума має різну фактуру, але практичніше гладка гума, так як на ній не видно плями і бруд. Гумова плитка просто настилається на підлогу, не вимагаючи наклеювання. При укладанні на бетонну основу за допомогою акрилової мастики закріплюють гуму, на дощана підлога стелеться фанера і вже на неї наклеюється гумова плитка. Гумовий підлогу можна підмітати і мити.

Вініл ідеально підходить для житлових приміщень, Він практичний, приємний на дотик і недорогий. При покупці краще вибрати вініл товстіший, так як таке покриття буде більш пружно і довговічне, але й коштує такий вініл дещо дорожче лінолеуму. Укладають листовий вініл поверх будь-якого рівного і добре висушеного підстави. При постійній вологості підлоги, вініл може роздутися. Укладаються вінілові плитки без особливих проблем. Вінілові підлоги можна протирати вологою ганчіркою і натирати складами, які не містять віск.

До натуральних матеріалів відносяться: лінолеум, мішковина, сизаль, пробка, джут.

Дуже практичний у використанні лінолеум: він не горить, не накопичує статичну електрику, має зручну форму, а також має широку палітру кольорів і малюнків. Виробляють лінолеум на основі смол, з додаванням пробки, дерева, лляної олії, борошна, зміцнюють і спресовують на основі нетканого полотна, мішковини, джуту. Лінолеуми бувають основні й безосновні. Безосновние лінолеуми дешевше основних, але зовсім не міцні і при вигині ламаються. Основні лінолеум набагато міцніше безосновних, так як мають міцну основу з повсті або тканини. Такі лінолеуми мають відмінну тепло-і звукоізоляцією. Лінолеум схильний до усадки, розширенню, під впливом вологи може роздутися. Тому перед початком укладання, його треба витримати в сухому і теплому приміщенні для «визрівання». Лінолеум можна просто настелити насухо або приклеїти. Його можна і підмітати, і мити, і полірувати.

При використанні пробки, перевага віддається плиткам товстіший, щоб підлога була пружним і з гарною ізоляцією. Укладають пробкову плитку на сухий і рівну підлогу. Якщо підлога бетонна, то обов'язково роблять гідроізоляцію, якщо дерев'яний, то застеляють фанерними листами. У ванних кімнатах використовують необроблені пробкові плитки, так як вони дуже добре вбирають вологу. В інших приміщеннях пробку обов'язково покривають спеціальним складом з полімеру, для захисту від подряпин і плям.

Міцним і достатньо дешевим матеріалом є мішковина. Вона продається у вигляді рогож, плиток і смужок. Ними застеляють кімнату, а стики закріплюють нитками. Латексна основа матеріалу, підвищує його зносостійкість і запобігає появі пилу. Основа під мішковину змінюється в залежності від якісних характеристик статі. Настилають мішковину точно також як і лінолеум. Чиститься мішковина пилососом.

Менш міцний, але дешевий джут. У покритті поєднується кручений джут і бавовна. Забарвлення покриття яскрава, але, в той же час, непомітна. Догляд за таким покриттям такий же, що і за рештою натуральними покриттями.

З дерев'яних покриттів самим міцним, добротним, теплим, екологічно чистим і безпечним вважається дерево. Але воно і найдорожче з усіх різновидів підлогових покриттів. Найдорожчим і міцним вважається дуб, що витримує чималі навантаження. Найбільш дешевим вважається червоний дуб, а білий дуб міцніший і твердіший. До твердих породах деревини також відносяться: в'яз, ясен, клен, бук.

Використовуються для підлогових покриттів і м'які породи деревини - вишня, сосна, липа, береза. Але вони вимагають дуже дбайливого відношення, тому що дуже легко піддаються гниттю і погано відштовхують воду. Такі покриття краще всього використовувати в спальні. Догляд за дерев'яною підлогою не складний: його треба періодично оновлювати (покривати лаком, натирати мастикою).

Широко використовуються ламіновані дерев'яні покриття. Ламінат - покритий вогнетривким лаком шар пластику, а їх зовнішня сторона - не дерево. Вони набагато дешевше натурального паркету, легко укладаються і не бояться гарячих матеріалів.

Планки в паркетній дошці міцно склеюються і покриваються лаком. Паркетну дошку настилати набагато легше і швидше, ніж штучний паркет. Але, так як, верхній шар деревини тонше, ніж у паркету, тому він швидше зітре.

Ламінований і щитовий паркет, паркетні дошки укласти можна без проблем, а от укладання штучного паркету краще довірити фахівцям.

Завжди в моді і користуються великим попитом килимові покриття. За якістю волокон килимові покриття діляться на натуральні (шовк, шерсть і т.п.) і синтетичні (акрил, нейлон і т.п.).

Сучасні килимові покриття просочуються грязеотталкивающими засобами, які подовжують їх термін служби і полегшують чистку. Також при виробництві килимів використовуються матеріали, не накопичують статичну електрику, негорючі і не вигоряють на сонці.

Килимові покриття продаються або в рулоні, або у вигляді плитки. Перевагою килимової плитки є те, що її легко укладати і замінювати при зносі. Вартість килимового покриття залежить від його складу: чим більше в ньому натуральних волокон, тим воно дорожче.

аренда комнат в адлере

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (29.09.2012)
Просмотров: 2889 | Рейтинг: 0.0/0