Главная » Статьи » Каталог статей

Будівництво будинку: підводні камені
Будівництво будинку


Людина, що вирішила жити за містом, повинен сформулювати свої бажання і зіставити зі своїми можливостями. Звичайно, Ви можете зробити екологічний ремонт квартири, але це Вам не замінить всій принадності проживання у власному заміському будинку. Деякі купують вже побудований будинок і миряться з недосконалістю навколишнього світу. Нетерплячі, як правило, замовляють типовий фінський збірний будинок і залишаються цілком задоволені, спостерігаючи за сусідами, "по старинці" строящими свій новий будинок.

Будівництво заміських будинків дає можливість не просто жити в екологічно чистих зонах але і є відмінним способом стати власником затишного будинку за доступною ціною. В наш час все більша кількість жителів великих міст намагається купити або побудувати будинок за межею міста.

Будівництво заміських будинків може виконуватися за якою технології.
Але, коли ідея дозріла, залишається тільки втілити її в життя. І часто виникає безліч питань, на які ми спробуємо відповісти.

Почнемо з основного ...

Що необхідно для початку будівництва? Які потрібні дозвільні та ін документи?

Склад і характер дозвільних документів залежить від багатьох факторів. Наприклад, від типу належить Вам земельної ділянки. На землях сільськогосподарського призначення побудувати нічого не можна, необхідний їх переклад в іншу категорію. Якщо у Вас є дачна ділянка в складі садівничого кооперативу або товариства, спеціальних дозволів не потрібно, але після будівництва потрібна реєстрація. Якщо ж Ви отримали ділянку землі під житлове будівництво, необхідно оформити дозвіл на будівництво, мати проектну документацію, реєструвати будова в БТІ.

Питання проектування:

 
Які бувають труднощі і проблеми? Чи потрібно узгоджувати проект з державними органами?


Проектування - дуже важлива засаднича частина будівництва. Звичайно, можна побудувати будинок приблизно так і ось так, але навіть для цього Вам знадобиться хоч якийсь приблизний проект на клаптику обгорткового паперу. Але, враховуючи, що від проектування залежить довговічність і багато інших характеристик Вашого будинку, чи варто нехтувати цим? Наприклад, якщо не проаналізувати ретельно склад і стан грунту під передбачуваним будинком, можуть бути допущені помилки при закладці нульового циклу, в результаті яких Ваш будинок перекосить чи попливе на грунтових водах.

Тому будь купується проект потребує прив'язці до конкретної місцевості, уточненні. Часто в проект включають також питання ландшафтного дизайну ділянки. Крім того, якщо при будівництві на дачній ділянці проект відіграє лише одну роль - власне необхідну для будівництва - то при зведенні будинку на ділянці під індивідуальне житлове будівництво він ще несе і необхідні для дозвільних документів функції. На ринку сьогодні працює безліч проектних організацій, які готові як повністю спроектувати для Вас будинок, так і виконати окрему прив'язку до місцевості придбаного типового проекту.

Який проект дешевше, типовий або індивідуальний?

Типовий проект буде дешевше, оскільки колись він уже був індивідуальним, і робився під конкретного замовника. За його розробку вже отримані гроші і продаючи цей проект повторно природно беруть менші гроші. Існують спеціалізовані компанії, які здійснюють продаж типових проектів. І таких компаній досить багато. Єдиним їх недоліком є ​​те, що вони продають готові рішення.

Всі ці проекти були зроблені під конкретних замовників з урахуванням їх побажань і з прив'язкою до їх місцевості і погодним умовам. Тому треба розуміти, що не завжди типове рішення підійде для Ваших потреб, умов, потреб. Внесення змін до готову проектну документацію і адаптацію типових проектів під нові умови такі компанії не виробляють, оскільки збирають колекцію проектів з усіх куточків нашої неосяжної країни і ближнього зарубіжжя, і займаються тільки тиражуванням отриманих проектів.

У таких компаніях немає ні архітекторів, ні конструкторів, які змогли б виконати дану роботу. Однак не варто нехтувати типовими проектами. Ціна на такі проекти значно нижче. Досить часто типові проекти мають хорошу і опрацьовану документацію, яку можна доопрацювати, і врахувати Ваші побажання в процесі будівництва.

Який матеріал вибрати для будівництва?

Це один з найпоширеніших питань. Однозначної відповіді, звичайно ж, тут немає. Але ось розібратися в перевагах і недоліках, мабуть, варто. Давайте для початку розглянемо різні матеріали з точки зору вартості будівництва з умовною прив'язкою до квадратному метру. На будівельному ринку існують лише приблизні, оціночні вартості за типами будівель:

• Надлегкі каркасні будинки на опорах (тобто без фундаменту) зі стороною до 6 метрів.

• Каркасні будинки, які обнародувано на нашому ринку під брендом будинок за канадською технологією, мабуть для того, щоб наші громадяни не сумнівалися що вони теплі. Вартість будівництва квадратного метра від 250 до 400 $.

• Будинки з цилиндрованої колоди або бруса (природної вологості). Вартість будівництва квадратного метра від 250 до 500 $;

• Будинки з клеєного бруса, вартість будівництва квадратного метра від 650 до 950 $;

• Будинки з блоків різного виду і складу. Вартість будівництва квадратного метра від 400 до 650 $.

• Будинки з цегли. Вартість будівництва квадратного метра від 350 до 850 $.

Багато хто віддає перевагу будівництво з дерева, вважаючи його екологічно чистим матеріалом. Але тут відразу виникає суперечність. Та дерево саме по собі екологічно чистий матеріал, але що б захистити деревину від різних впливів необхідно застосувати комплексну обробку деревини різними хімічними складами, про екологічність яких говорити не доводиться. Якщо ж такі обробки не виробляти, то термін служби деревини істотно знижується, а наявність цвілі, гнилі і грибка так само не викликає асоціацій з екологічно чистим матеріалом.

Вважається, що той чи інший тип будинку холодний. Не буває холодних або теплих будинків. Є нормативи. І задовольняти нормативам по теплу можуть всі будинки не залежно від обраного матеріалу. Якщо будинок виконаний з дотриманням цих нормативів, то він буде теплим і комфортним взимку і влітку.

Чи можна будувати в зимовий період?

Будівництво в зимовий період не впливає на якість виконання будівельних робіт. Звичайно, в приватному будівництві присутній сезонність, але в основному вона пов'язана з необгрунтованим думкою, що будувати, взимку не варто. Якщо Ви коли-небудь звертали увагу, будівництво житлових багатоповерхових будинків, торгових центрів, магазинів та інших будівель не припиняється в зимовий період, хоча вимоги до даних спорудам значно вище, ніж до заміських малоповерховим домівках.

Технологія будівництва дозволяє проводити будівельні роботи в будь-який час року. Адже ведуться ж будівельні роботи та в північних районах, де негативні температури переважають протягом майже всього річного циклу. Звичайно, в зимовий період потрібно враховувати специфіку зимового будівництва, тому краще покласти виконання будівельних робіт на професіоналів, а не довіряти настільки серйозний крок бродячим бригадам різноробочих.

Яка послідовність будівництва заміського будинку?

Якщо дозвіл на будівництво є і проект будинку готовий, то починаємо будівництво з земляних робіт. Далі:

- Будівництво фундаменту

- Будівництво стін і перекриттів

- Покрівельні роботи

- Установка вікон

- Розводка внутрішніх і прокладка зовнішніх інженерних комунікацій

- Внутрішні оздоблювальні роботи, стелі, підлоги

- Установка дверей та сходів

- Монтаж і підключення інженерного обладнання

- Зовнішня обробка

Який потрібний фундамент для будівництва заміського будинку?

Перше на що слід звернути увагу плануючи будівництво це грунт на якому буде зводиться будова. Добре якщо це грубозернистий пісок або кам'яна насип природного походження, на який буде укладатися фундамент. На такій підставі конструкція фундаменту не буде викликати занепокоєння. Якщо ж грунт на місці майбутнього будівництва складається з дрібнозернистого, пилоподібного піску або з глини, то варто врахувати, що при великій кількості вологи, наприклад восени і навесні він стають текучими, а в зимовий період промерзаючи пучітся і тисне на конструкції, що призводить як мінімум до перекосів всієї будови. У цьому випадку заглиблення підошви фундаменту повинно бути не менше глибини промерзання грунту. Якщо ж ми маємо справу з торф'яним підставою, то єдиний надійний спосіб вирішити проблему грунту це прибрати весь торф і засипати котлован піском.

Розібравшись з грунтом можна переходити до планування фундаменту. Ясна річ, що тип фундаменту безпосередньо залежить від конструкції самого будинку. Важкий та легкий будинок вимагають різного підходу до питань закладки фундаменту. Зрозуміло під легкий будинок можна закладати більш грунтовний тип фундаменту, але це зрозуміло, збільшує фінансові витрати в рази. Розрізняють стрічкові, плитні і стовпчасті (точкові) фундаменти.

Дуже складний грунт вимагає, щоб під будову була підведена монолітна залізобетонна плита. Найбільш поширеним типом фундаменту є стрічковий фундамент. Він є найбільш надійним і дешевим щодо інших типів фундаменту. Якщо дозволяють умови, то можна заощадити на матеріалах, заклавши стовпчастий фундамент. У будь-якому випадку, будівництво будинку це дуже відповідальна справа і в особливості закладка фундаменту, адже саме від надійності фундаменту буде залежати, наскільки довго простоїть Ваш будинок.

Головне, Ви повинні вирішити для себе, чи залишиться будівництво власного будинку тільки мрією!

Лазерный уровень в Львове - Nivelir.kiev.ua

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (24.09.2012)
Просмотров: 4142 | Рейтинг: 0.0/0