Главная » Статьи » Каталог статей

Масивна дошка
масивна дошкаВибираючи підлогове покриття, багато зупиняють свій вибір на якісних натуральних матеріалах. І це правильно, адже недарма наші предки використовували дерев'яні дошки для настилу підлог, щоб створити затишок і комфорт в будинку.

Дерев'яні підлоги завжди вважалися показником достатку, гарного смаку і солідності господаря будинку. Зараз, коли сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує величезний вибір синтетичних підлогових покриттів, натуральна масивна дошка і паркет не втрачають своїх позицій і залишаються одними із самих затребуваний підлогових покриттів.

Масивна дошка - це сучасний матеріал, який володіє рядом переваг і має хороші характеристики. Масивна дошка є одним з видів штучного паркету, тільки більшого розміру і з наявністю шип-паза по периметру. Ширина масивної дошки складає 10-20 см, а довжина варіюється від 1 до 2,5 м. За товщиною, яка зазвичай становить 18-22 мм, масивна дошка також перевершує паркет.

Наявність по периметру шип-паза помітно спрощує установку масивної дошки, а також істотно продовжує термін служби підлогового покриття. Довговічність масивної дошки також залежить і від товщини, яка, як уже говорилося, більше ніж у штучного паркету. При правильній установці і грамотному догляді, таке підлогове покриття прослужить не один десяток років, зберігаючи свій первозданний вигляд, не деформуючись і не просідаючи під вантажем меблів.

При виготовленні масивної дошки використовуються різні види деревини: російського, європейського, індонезійського, африканського виробництва. Кожен вид деревини володіє цілим рядом характеристик.

Найбільш популярним вже кілька років є дуб. Це дерево має різноманітною текстурою і великою кольоровою гамою, що може задовольнити смаки практично будь-якого покупця. Дуб підійде до будь-якого інтер'єру, при цьому з роками він буде виглядати все більш шляхетно. Масивна дошка з дуба володіє високою міцністю, надійністю і стійкістю до впливів навколишнього середовища.

За функціональним характеристикам до дуба найбільш близько червоне дерево мербау. Деревина мербау червоно-коричневого кольору, який з часом набуває сріблясто-сірий відтінок. Візитною карткою деревини мербау є жовті прожилки, які утворюють хитромудрі візерунки. Дерево мербау дуже міцне, має високу вологостійкість і щільністю. Мербау практично не підвладне гниттю за рахунок тих самих жовтих прожилок, які мають властивості, що захищають дерево від комах і грибків.

Наступним за популярністю і характеристикам слідують ясен і клен. Масивна дошка з ясена володіє такими якостями, як дуже висока міцність, твердість, а також еластичність. Клен широко застосовується у виготовленні масивних дощок, він володіє хорошою зносостійкістю, а розкішний зовнішній вигляд дозволяє використовувати масивну дошку з клена у вишуканих і сміливих інтер'єрах. Є у клена один недолік: цю породу дерева вважають найбільш примхливої ​​щодо мінливої ​​вологості.

Все більшу популярність зараз набуває масивна дошка їх екзотичної породи дерева венге. Венге - це чорне дерево, що виростає тільки в двох країнах Африки - Конго та Заїрі. Для сучасних інтер'єрів у марокканських, японських, китайських та інших екзотичних стилях, підлога з масивної дошки венге - ідеальний, незамінний варіант. Варто відзначити, що дерево має не чисто чорний колір, скоріше тон деревини можна охарактеризувати як темно-коричневий. Деревина венге містить велику кількість мінеральних солей, саме через це масивні дошки венге досить важкі, а при обробці і покритті лаком можуть виникнути труднощі. Підлога з масиву венге відрізняється своєю міцністю і стійкістю до тиску. Також серед переваг деревини венге виділяють стійкість до вигинів.

Часто при виготовленні масивної дошки перевагу віддають тику. Масивні дошки, виготовлені з тика, відрізняються красивим забарвленням, водостійкістю і довговічністю. Деревина тика містить маслянисті речовини, завдяки чому підвищується стійкість до гниття і негативного впливу довкілля.
Дизайн масивної дошки

Великий вибір деревини для виготовлення масивних дощок не обмежується природними візерунками і квітами. Зараз великої популярності набув так званий дизайн масивної дошки, коли вже готової дошці можна надати оригінальний і неповторний вигляд. Існує безліч варіантів обробки масивної дошки.

Найбільш популярний зараз вид обробки - це «зістарена дошка». Для отримання належного ефекту дошку вискоблюють і обробляють спеціальним способом, а потім покривають лаком або маслами. Зістарена деревина може застосовуватися в будь-яких інтер'єрах, вона тільки підкреслить стиль, індивідуальність і красу вашого будинку.

Ще один вид обробки масивних дощок дозволяє підсилити колір деревини і надати їй свій незвичайний відтінок. Такий спосіб зветься колірування і полягає у фарбуванні деревини лаком або маслом. За допомогою колеровки звичайна масивна дошка з дуба може придбати оригінальний блакитний або бірюзовий відтінок. Колірування також допоможе вам значно заощадити. Якщо ви хочете, щоб у вас удома був підлогу з екзотичних порід дерева, але не можете собі цього дозволити, вам на допомогу прийде колеровка. Головне вибрати колір, в який буде фарбуватися дошка, і покрити масивну дошку, наприклад, з дуба в тон екзотичного дерева венге.

Також масивну дошку можна прикрасити металом - бронзою або латунню. Така підлога буде мати дуже оригінальний зовнішній вигляд і підійде для інтер'єрів, виконаних в стилі Хай-тек.

Інтерес викликає і брашірованіе - вид обробки масивної дошки, коли лицьової поверхні надається особлива рельєфність за допомогою спеціальної щітки.

Перевагою є те, що який би вид обробки ви не вибрали для додання масивній дошці індивідуальності, це ніяк не відбитися на її функціональних якостях. Масивна дошка - це натуральне дерево, екологічно чистий продукт, який буде нести у ваш будинок затишок, комфорт і особливий шарм.
Переваги та недоліки масивної дошки

Крім уже згадуваної краси і довголіття, до переваг масивної дошки можна віднести екологічність та естетичність. Натуральне дерево не небезпечно для здоров'я мешканців квартири або будинку, а речовини - масла та лаки, якими обробляється дошка, не містять шкідливих речовин і є абсолютно безпечними.

Масивна дошка завжди виглядає стильно й естетично. Різноманітність кольорів і відтінків дозволяють створити неповторний інтер'єр, а шляхетність цього матеріалу буде доречно як в класичному інтер'єрі читального залу або особистого кабінету, так і в розкішних апартаментах залу для гостей. Підлога з масивної дошки виглядає більш однорідним і візуально збільшує приміщення. До того ж, пославши масивну дошку, можна на кілька десятків років забути про ремонт підлогового покриття.

Як і у будь-якого підлогового покриття, у масивної дошки є свої недоліки. Перш за все, вам доведеться розщедритися, як на саме підлогове покриття, так і на матеріали, призначені для укладання.

Масивна дошка володіє великим розміром, це може спричинити за собою труднощі при укладанні. Щоб дошка служила вам довгі роки, необхідно виконати грамотну установку: основа повинна бути ідеально рівним, особливо це стосується бесклеевого способу укладання. Дошки повинні щільно стикуватися один з одним, інакше навіть найменша помилка призведе до скрипу і інших неприємних проявів.

Займатися установкою масивної дошки повинен тільки професіонал з великим досвідом. Слід згадати, що масивна дошка - це «живий» матеріал, чуйно і гостро реагує на найменші зміни вологості і температури в приміщенні. При недостатній вологості масивна дошка тріскається і висихає, при надлишку вологості - деформується і згинається. У вирішенні проблеми розсихання деревини допоможе невелика будівельна хитрість: нанесення під час установки по периметру масивної дошки фаски. В результаті цієї процедури між складеними дошками утворюється проміжок, що приховує можливі деформації і мікрощілини і надає підлозі винятковий, закінчений вигляд. В цілому, для того, щоб з підлогою з масивної дошки не виникало проблем, в приміщенні необхідно підтримувати оптимальну вологість - це приблизно 45-65% при температурі +20 С.
Захисні покриття масивної дошки

Найчастіше масивна дошка покривається лаком, хоча виробники пропонують широкий вибір варіантів обробки поверхні. Паркетний лак буває декількох видів, найбільш прийнятний - це лак на водяній основі. Популярним стає покриття масивної дошки спеціальним маслом, до складу якого входить твердий віск. На відміну від лаку, масло не залишає на поверхні плівку, а глибоко вбирається в деревину. Просочуючи масивну дошку, олія зміцнює і захищає деревину від гниття і грибка, при цьому підкреслюючи структуру деревини, і створюючи візуальне враження відсутності захисного шару. Масло є екологічно чистим матеріалом, що не робить негативного впливу на здоров'я людини. При будь-яких пошкодженнях не потрібно буде перешліфовувати вся підлога заново: необхідну ділянку просто зачищається і покривається маслом, що в кінцевому підсумку ніяк не відбитися на зовнішньому вигляді всього покриття.

Покриття масивної дошки маслом поки не так популярно, як воно того заслуговує. Перш за все, це пов'язано з тим, що за підлогою з масивної дошки, покритим маслом, потрібна більш ретельний догляд, а раз на півроку необхідно проводити оновлення всієї захисної масляного шару.
Укладання масивної дошки

Масивна дошка укладається двома способами: на бетонні перекриття і по несучих дерев'яних перекриттях. Який вид укладання підійде саме вам буде вирішувати фахівець. Взагалі, укладання масивної дошки - процес досить складний, майже ювелірний, що вимагає багатого досвіду і спеціальних навичок. Не слід економити на такому важливому процесі, від правильності виконання якого залежатиме якість і термін служби підлогового покриття.

Щоб бути повністю впевненим у якості виконуваних робіт з укладання масивної дошки, можна скористатися послугами фахівця, який буде вести контроль за технологією та процесом укладання. Погодьтеся, такий елітний матеріал, як масивна дошка, вимагає належного до себе звернення.

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (28.09.2012)
Просмотров: 3651 | Рейтинг: 0.0/0