Главная » Статьи » Каталог статей

Пристрій теплої підлоги
Пристрій теплої підлогиЗараз популярність теплих підлог в квартирах набирає все більших обертів і це не дивно, адже при установці системи теплої підлоги, ви отримаєте не тільки тепло, але і економію, а також зручність і комфорт.

Сучасні технології не стоять на місці, і зараз ви можете самі вибрати для себе, який пристрій теплої підлоги для вас більш прийнятно з технічних та ціновими характеристиками. Існує два види теплих підлог. Перший вид - це тепла підлога, пристрій якого представляє електричний кабель, рівномірно прокладений під підлогою всієї кімнати. Також бувають водяні теплі підлоги, пристрій яких являє собою спеціальні металопластикові труби, по яких подається гаряча вода для обігріву.

Теплі підлоги встановлюються на горизонтальну поверхню, для цього, як правило, необхідно зробити бетонну стяжку. Після установки пристрою теплої підлоги все знову заливається бетоном, після чого вже можна стелити підлогове покриття.

Теплі підлоги, пристрій яких виконано у вигляді електричного кабелю з'явилися на вітчизняному ринку близько десяти років тому. Найголовніша частина такого пристрою - це, як не важко здогадатися, спеціальний електричний нагрівальний кабель. Працює такий кабель за рахунок проходження по ньому струму, за допомогою якого і відбувається нагрівання. Часто можна почути думку, що електричні теплі підлоги шкідливі для здоров'я: кабель випромінює електромагнітне випромінювання, яке може погіршити самопочуття. Але завдяки сучасним технологіям таку можливість в наші дні виключили, адже електричні кабелю для системи теплої підлоги виготовляються із сучасних, безпечних матеріалів.

Для економії електроенергії та більшої зручності електричні теплі підлоги оснащуються спеціальним терморегулятором, який забезпечує контроль над температурним режимом.

До недоліків електричної теплої підлоги, перш за все, відносять досить значна витрата електроенергії і, відповідно, збільшення плати за її споживання. Існують деякі особливості і при монтажі електричного теплого статі, наприклад, перевірити, наскільки справна така система, можна тільки через три тижні після установки, коли повністю затвердіє бетонна стяжка.

Водяна тепла підлога - винахід більш раннє, відомо, що така технологія з'явилася ще в Стародавньому Римі. У порівнянні з електричним теплою підлогою, водяна тепла підлога відрізняється своєю економічністю у відношенні електроенергії. Опалення забезпечують спеціальні металопластикові труби, по яких подається гаряча вода з центральної системи опалення. Правда в багатоквартирних будинках установка водяної теплої підлоги може спричинити за собою ряд проблем, пов'язаних, в першу чергу, з падінням тиску в трубах центральної системи, через що можливі проблеми з сусідами.

Труби для водяної теплої підлоги виготовляються з металопластику. Такий матеріал більш надійний і ви будете захищені від можливих протечек, для усунення яких доведеться проводити трудомісткі ремонтні роботи, розкриваючи бетонну стяжку, яка для водяної теплої підлоги робиться досить високою і товстою.
Установка кабелю

При установці нагрівального електричного кабелю необхідно дотримуватися ряду правил, щоб забезпечити безпеку і подальше правильне функціонування теплої підлоги. Слід уважно вивчити інструкцію і слідувати тільки тим положенням, які вказує виробник. Якщо ви не впевнені у своїх силах або не маєте досвіду в спілкуванні з електрикою, то доцільніше звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців. Не намагайтеся економити на безпеці ваших близьких, які проживають у квартирі, де планується установка теплої підлоги. Від правильної установки і дотримання всіх правил і нюансів безпосередньо залежить подальша робота системи «тепла підлога».

Не встановлюйте температуру нагрівання вище зазначеної, це ж стосується і рекомендованої виробником настановної потужності. При укладанні кабелю необхідно бути гранично уважним і обережним, щоб не допустити перехрещення, пошкодження або розтягування кабелю. Суворо забороняється змінювати довжину кабелю, а так само підключати його не розмотавши.

При підключенні двох комплектів, підключення до терморегулятора має здійснюватися паралельно. Один комплект для обігріву відразу декількох приміщень не підходить.

Кабель не вкладається при температурі нижче 5 ° С, так як полівінілхлоридна оболонка при такій низькій температурі втрачає свою гнучкість і практично не піддається укладанню.

Після укладання кабелю необхідно виконати правильну стяжку: рівномірно залити площа бетоном, при цьому не перевищуючи висоту стяжки. Максимально допустима висота складає 6 см.

Це основні правила, яких слід дотримуватися при укладанні нагрівального кабелю. Сама ж установка проводиться в кілька етапів.

Перш за все, необхідно скласти план, відповідно до якого буде укладатися кабель. Це робиться для попереднього визначення місць, куди будуть підводитися електроенергія, розташовуватися датчики температури і терморегулятори. Для встановлення терморегулятора і датчика температури необхідно прорубати штробу в стіні для монтажної настінної коробки терморегулятора і прихованої проводки.

Також, при складанні плану ви зможете розрахувати відстань між лініями кабелю, т.зв. крок укладання. Розрахунок проводиться за формулою:

(Вільна площа обігріву х 100) / Довжина кабелю = Відстань укладання

Після складання плану на підготовлену, рівну і очищену поверхню починає укладатися кабель. Для більшої зручності застосовують спеціальну металеву монтажну стрічку, яка закріплюється на підлозі.

Електричний кабель укладається рівномірно, зигзагами або петлями, відповідно до отриманих розрахунками кроку укладання. В тих зонах, де планується розміщення побутової техніки, меблів або сантехнічного обладнання, електричний кабель не укладається. Стежачи за тим, щоб не виникло перехрещення ліній кабелю, проводиться укладання на монтажну стрічку.

Датчик температури прокладається в спеціальній пластмасовій або мідній трубці діаметром до 20 мм. Відповідно до встановленого плану, трубку прокладають по підлозі, між лініями електричного кабелю, до монтажної коробки, встановленої на стіні.

Після укладання кабелю все пристрій теплої підлоги заливається бетонною стяжкою. На даному етапі необхідно дотримуватися всіх правил і норми, адже навіть сама, здавалося б, незначна помилка може призвести до плачевних наслідків. При заливанні з неякісного матеріалу або заливці, виконаної не за правилами, можливе виникнення повітряних кишень, через яких збільшується допустима температура навколо кабелю, що може стати причиною його пошкодження.

Як вже було сказано вище, включати теплу підлогу до повного затвердіння бетонної стяжки категорично забороняється. Повинно пройти 3-4 тижні, перш ніж тепла підлога буде включений, при цьому температуру слід підвищувати до допустимої норми поступово, збільшуючи в середньому на 5 ° С у день. В залежності від товщини стяжки, специфік будівлі і вибраного підлогового покриття, цей процес займе в середньому 1-3 дні.

Максимально допустима температура нагріву підлоги 27 ° С, але в залежності від підлогового покриття, температура може збільшуватися або зменшуватися. Наприклад, дерев'яна підлога, товщина якого перевищує 15 мм, прогрівається при більшій температурі, а саме 35 ° С. Деякі підлогові покриття вимагають встановлення меншого температурного режиму, щоб уникнути деформацій і пошкоджень.

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (29.09.2012)
Просмотров: 3232 | Рейтинг: 1.0/1