Радіатор - невід'ємна частина системи опалення. На що потрібно звернути увагу при виборі даного опалювального приладу.
1. Радіатор повинен Вам подобатися!
У "радянські" часи привабливості радіатора приділялося дуже мало уваги. Хоча багато хто, як могли, пробували прикрасити радіатор шляхом фарбування в свій "унікальний" колір або навішуванням декоративної решітки. Всі ми пам'ятаємо і знаємо, про які радіаторах йдеться - секційні чавунні радіатори. Даний вид радіаторів можна порівняти з бронетехнікою часів Великої Вітчизняної Війни. Такий же надійний, перевірений часом зовнішній вигляд не головне, головне - "гріє"!
Але в наш час, дизайну приміщення, в якому Ви будете жити, і тому наскільки гармонійно виглядатимуть опалювальні прилади у вашому інтер'єрі, приділяється дуже багато уваги. Естетичність і функціональність - основні тенденції останніх років. Технології пішли далеко вперед і, як правило, при бажанні можна підібрати необхідні технічні характеристики радіатора під бажаний зовнішній вигляд радіатора.
Для того щоб зрозуміти, який же радіатор Вам більше подобається, Вам необхідно вивчити - які ж види радіаторів існують?
Якщо подивитися на всі радіатори глобально - можна виділити такі три види:
1. Панельні радіатори (сталеві, мідно-алюмінієві, мідно-сталеві).
2. Секційні радіатори (алюмінієві, біметалічні, трубчасті, чавунні).
3. Дизайн-радіатори - це радіатори, які виробляються під замовлення з урахуванням індивідуальних переваг і технічних умов покупця. Вони можуть мати дуже оригінальні форми і можуть бути головним об'єктом дизайн-проекту.
2. Радіатор повинен бути надійним!
Як визначити надійність радіатора? У першу чергу необхідно визначити технічні умови експлуатації радіатора, а саме - Ви купуєте в існуючу чи нову систему опалення? Ваша система опалення є автономною або централізованої?
Виходячи з відповідей на дані питання, ми можемо визначити необхідний робочий тиск системи опалення, частиною якої є радіатор. Робочий тиск в системах опалення може бути 6 (автономна) або 16 (централізована) атмосфер. Далі необхідно визначити особливості об'єкта, які можуть вплинути при підборі радіатора - поверх і поверховість будинку, наскільки "тепло" в кімнаті під час опалювального сезону зі старим радіатором, досвід сусідів, інше.
Після визначення особливостей системи необхідно розуміти, що дуже поширені і доступні за ціною сталеві панельні радіатори будь-якого виробника не рекомендується встановлювати в централізовані системи опалення. В даному випадку необхідно розглядати мідно-алюмінієві (мідно-сталеві) панельні радіатори. При виборі алюмінієвих або біметалічних секційних радіаторів для централізованої системи опалення необхідно уточнювати, чи є радіатори "посиленими".
"Популярним" питанням при виборі радіаторів є момент сумісності металів - труби з одного метала, радіатори з іншого, і т.д. Основа даних застережень існує в тому випадку, якщо Ви не можете контролювати кисень в системі. Це значить, якщо у Вас неправильно спроектована і змонтована автономна система опалення або дуже застаріла централізована. Також не можна допускати прямого зіткнення міді зі сталлю, всі з'єднання в такому випадку повинні бути через латунні елементи.
3. Радіатор повинен бути довговічним!
Стандартний термін експлуатації будь-якого радіатора - не менше 30 років. Ви купуєте радіатор і вправі розраховувати саме на даний термін експлуатації. На довговічність радіатора впливають такі фактори:
1. Конструкція радіатора, використовувані матеріали.
2. Якість виробництва.
3. Умови експлуатації.
Окремо хотілося б звернути увагу на збереження радіатором свого зовнішнього вигляду через 30 років. Багато виробників тільки почали виробництва, закупивши при цьому сертифіковані, але нові технології. При цьому візуально й технологічно Ви не зможете визначити відмінність якісного і низькоякісного радіатора. Для цього необхідні складні лабораторні дослідження. Тому фактор ризику, що радіатор потьмяніє або поржавіє, існує.
Тому спочатку трохи велика інвестиція в "якість" може Вам заощадити і гроші, і час. Більш детально дивіться правило "Радіатор повинен бути" фірмовим ".
4. Радіатор повинен бути ефективним!
Існуючі сучасні види радіаторів можна назвати досить ефективними. Завдання радіатора - швидко прогріти приміщення і підтримувати там необхідну температуру. На сьогоднішній день дуже важливим питанням стає - затратити на це якомога менше енергії.
Основні рекомендації щодо підвищення ефективності радіаторів:
1. Правильний монтаж радіаторів - знизу і зверху має бути простір для конвекції, у противному випадку ефективність радіатора може знизитися до 90%. Не рекомендується встановлювати декоративні грати та огороджувальні конструкції.
2. Розраховувати автономну систему на низькі робочі температури носія 40-55 градусів.
5. Гарантія на радіатор має бути реальною!
Загальна гарантія на радіатор складається з трьох частин:
1. Гарантія виробника.
2. Гарантія продавця.
3. Гарантія "монтажника".
Гарантія виробника надається на більш тривалий термін (від 5 років і більше), ніж регламентує законодавство (2 роки). Хоча багато в чому гарантія виробника носить рекламний характер. Купуючи радіатор, запитаєте, як продавець буде реагувати на рекламацію, чи знає він процедуру заміни або виплати компенсацій у випадку аварій. Після відповідей на дані питання, Ви будете знати, як діяти в різних ситуаціях.
6. Купівля та встановлення радіатора повинна бути комфортною!
Чи варто довіряти своєму "монтажникові" придбання радіаторів, або набувати самому?
Розглядаючи дане питання з погляду теорії - можна сказати, що якщо Ви не довіряєте своєму "монтажникові" у виборі радіаторів, тоді необхідно поміняти монтажника на того, якому Ви зможете довіряти. "Бере" чи "монтажник" комісію з закупівлі радіаторів? Як правило - "бере". Але, думаю, що це правильно, ви ж не приходите до стоматолога зі своїми витратними матеріалами? Про кінцевої вартості радіаторів Ви можете "поторгуватися".
Практично, з хорошим професійним "монтажником" Ви можете обмежити себе тільки одним правилом - "Радіатор повинен Вам подобатися!", А всі інші питання повинні вирішувати професіонали.
зачетная работа по макроэкономике.
|