Главная » Статьи » Каталог статей

Правильний монтаж електропроводки зробить будинок безпечним

 

 

Монтаж електропроводки починається з розробки чіткого плану, якому слід дотримуватися на всіх етапах роботи. Головними критеріями, що характеризують правильність складеного плану, повинні забезпечувати два принципи: безпека і зручність застосування. Тепер поговоримо про те, які моменти беруться в облік при розробці плану.

Електролічильники, розділові коробки, а також розетки fede з вимикачами потрібно встановлювати в місцях, доступних для ремонтних і сервісних робіт, а струмопровідні компоненти зобов'язані бути ізольовані і закриті. Електричні вимикачі монтуються на висоті 1,5 м від підлоги і на такій відстані від дверного полотна, щоб відкриття двері не загороджувало доступ до вимикача. У багатьох квартирах в цілях зручності вимикачі merten монтують у всіх кімнатах з одного боку.

Розетки монтують на висоті 50-80 см від підлоги поблизу від тих місць, де в майбутньому до них буде підключатися обладнання. Згідно з нормами безпеки, на 6 кв. м приміщення необхідно встановлювати по розетці, в кухні їх повинно бути не менше трьох. Вимикачі та розетки встановлювати всередині ванної кімнати і туалету заборонено. У таких місцях дозволяється лише встановлювати розетки для електричних бритв і фенів.

Причому розетки повинні бути з'єднані з розділовим трансформатором, оснащеним подвійним ізоляцією, розташування якого повинно бути в окремому блоці за межами цих приміщень. Крім того, розетки gira забороняється монтувати на відстані менше 50 см від заземлених металевих виробів, якось: труб, батарей, газових і електроплит, раковин. Розетки на стінах-перегородках між кімнатами зручно монтувати з обох боків стіни через загальний отвір.

Монтаж електропроводки потрібно проводити тільки по горизонтальним або вертикальним лініях, крім того, необхідно точно пам'ятати розташування проводки усередині стіни (наприклад, щоб при свердлінні або забиванні цвяхів у стіну не пошкодити проводку). Горизонтальну прокладку потрібно проводити на дистанції 5-10 см від карниза і балок, в 15 см від рівня стелі і 15-20 см від рівня плінтуса. Вертикальне прокладання повинна знаходитися на відстані не менше 10 см від стінових кутів, дверних і віконних прорізів.

Встановлена ​​електропроводка не повинна контактувати з металевими елементами будівлі. Прокладання кабелів поряд з трубопроводами горючих речовин потрібно виконувати на відстані не менше 40 см. Якщо поряд розташовуються трубопроводи гарячої води, проводку слід захистити азбестовими прокладками або використовувати захищену проводку. Монтаж проводки пучками забороняється, відстань між сусідніми дротами не повинно бути менше 3 мм. Проводка в приміщеннях повинна бути вбрана в розділові або з'єднувальні коробки.

Заземлювальні і нульові захисні дроти з'єднуються разом за допомогою зварювання. Електричні прилади з'єднуються із захисними проводами болтовими кріпленнями. Сталеві корпуси побутових електронагрівальних плит під'єднуються до нульового проводу (його переріз повинен збігатися з перетином фазного проводу) живильної мережі перед електролічильником. Захисні дроти не повинні містити запобіжники і вимикачі, так як при спрацьовуванні механізму захисту підключені до цієї мережі прилади опиняться під високою напругою.

Ось основні правила, які використовуються для складання грамотного плану монтажу електропроводки. У них основний упор зроблений на безпеку. І дійсно, електрика така штука, що сподіватися на авось тут не можна. Грамотна і акуратна прокладка електричної мережі вбереже вас від проблем і зробить будинок безпечним.

Вам необходимы услуги спецтехники Харьков в кратчайшие сроки?

 

 


Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (10.02.2013)
Просмотров: 3304 | Рейтинг: 0.0/0