Главная » Статьи » Школа ремонта

Як укладати паркетну дошку

Як укладати паркетну дошкуВідносна вологість приміщень, де буде настелена паркетна дошка, повинна бути від 30 до 60% при 20 градусах Цельсія.


Всі нерівності поверхні, на яку повинна бути покладена паркетна дошка, необхідно вирівняти. Максимальне відхилення повинно бути не більше 2мм на погонний метр. Тріщини повинні бути забиті до початку укладання.


Паркетна підлога повинен завжди мати ізоляцію для захисту від проникнення вологи через чорний підлогу. Ми рекомендуємо використовувати довговічну поліетиленову плівку товщиною 0,2 мм, яку необхідно настилати внахлест не менше 200 мм, а краю гідропленкі обов'язково повинні заходити на стіни під плінтус.


Між гідроізоляційним шаром і паркетною дошкою необхідна підкладка. В якості підкладки може бути використаний пористий поліетилен з замкнутими осередками виконує функцію мікровиравнівателя чорної підлоги, або підкладка з шумопоглинанням або теплоізоляцією. Товщина підкладки не повинна перевищувати 3 мм. Вона укладається крайка до крайки без перекриття (нахлеста).


При монтажі поверх старої підлоги необхідно позбутися скріпучесті і укладати нові паркетні дошки слід перпендикулярно до старих мостинам або брусків, несучим навантаження. Перевірте ширину кімнати з обох сторін. Різниця між розмірами повинна бути розподілена між першим і останнім рядами дощок. Цей же метод слід застосовувати для того, щоб уникнути укладання занадто вузької смуги уздовж стіни.


Починайте укладання підлоги від однієї стіни так, щоб язичок був назовні. Дуже важливо акуратно покласти перший ряд. Користуйтеся монтуванням для установки останньої дошки кожного ряду. Для того, щоб забезпечити зазори між стіною і паркетною дошкою використовуйте клини. Це дозволить підлозі вільно розширюватися залежно від кліматичних умов. Зазори залишайте з розрахунку 1,5 мм на метр довжини.


Паркетна дошка може настилатися як вільно (незакріпленої), так і прибиватися цвяхами. У першому випадку планки повинні склеюватися один з одним з усіх дотичних сторін.


Клей (морозо - і вологостійкий) слід наносити на верхню сторону канавки по всій довжині паза, як по короткій, так і по довгій сторонам. Занадто велика кількість клею, що наноситься ускладнює укладання підлог. Всі надлишки клею негайно видаляються вологою тканиною. Для укладання 12-15 кв.м. статі досить 0,5 л. клею.


При прибивании паркетної дошки використовуйте цвяхи без капелюшків розміром 23х45. Короткі сторони планок все ж слід склеїти.


Починайте укладання наступного ряду з обрізаною планки, що залишилася від попереднього ряду. Домагайтеся принаймні 50 см разбежки, тобто якщо залишок менше 50 см, візьміть іншу дошку, розпиляєте її і почніть другий ряд. Завжди стежте за тим, щоб між дошками сусідніх рядів було зрушення не менше 50 см. У довгих вузьких кімнатах завжди слід настилати паркетну дошку вздовж довгих сторін кімнати.


Обов'язково використовуйте клини в кінці кожного ряду. Залишайте зазори між паркетною дошкою і стінами, трубами і т.д.


Збийте паркетні дошки молотком, по дерев'яному бруску простукаєте так, щоб з'єднання стали щільними. Будьте уважні, не пошкодите поверхню!


Дошки в останньому ряді також повинні бути добре підігнані. Ретельно виміряйте необхідну ширину і підженете цей ряд з урахуванням зазорів.


Склейте як зазвичай і притисніть дошку щільно за місцем, використовуючи монтування. Не забувайте про клинах уздовж стіни. Просвердлите отвори для труб і виріжте, як показано на малюнку 7. Не забудьте при цьому про зазорах. Відрізаний шматочок дошки варто приклеїти на місце після установки підлоги. У місцях переходів в інші кімнати встановити поріг або оздоблювальну планку.


Коли паркетна дошка покладена і клей висох, видаліть клини. Зазори уздовж стін закриваються молдингами або плінтусами. Планується необхідно кріпити до стіни, щоб не обмежувати здатність підлоги до розширення.


Паркетна дошка покрита акриловим лаком з високою зносостійкістю, які пройшли обробку ультрафіолетовим опроміненням. Якщо Ви під час монтажу та експлуатації підлоги виявили маленькі тріщинки або пошкодження на поверхні, то їх можна усунути шпаклівкою і лакуванням. Немає ніякої необхідності покривати підлогу лаком перед експлуатацією. Коли пізніше Ви захочете таки покрити підлогу лаком, то рекомендується зашкурить всю підлогу наждачним папером N 150 або дрібніше.


У холодну пору, при сильному опаленні вологість у кімнаті може знизитися до рівня, при якому підлога може надмірно висохнути. В результаті підлога може тріскатися і деформуватися. Вам слід стежити за температурою і вологістю. Нормальні умови - це 40-50% вологості при температурі 20 * С.


Регулярне прибирання є кращим засобом догляду за підлогою. Проводити прибирання рекомендується пилососом або добре віджатою ганчіркою. Не перезволожувати підлогу і ніколи не користуйтеся абразивними або миючими засобами, що містять аміак. Виробник не дає гарантії від пошкоджень, які можуть виникнути під час укладання та впливу на поверхню незакінчених підлог, а також пошкоджень, які можуть виникнути в результаті впливів на паркетну дошку на більш пізній стадії.


Якщо ви плануєте зайнятися обробкою кімнати, не забудьте захистити підлогу матеріалом який вбирає вологу. Не припустимо використовувати для цього поліетиленову плівку і інші матеріали з пластику.


Виробник гарантує якість продукції, встановленої і обробленої тільки відповідно до даної інструкції.


Ви можете також монтувати паркетну дошку в поєднанні з підігрівом підлоги. Пол не слід піддавати дії більш ніж 60 W на квадратний метр і температура поверхні не повинна перевищувати + 26 градусів за Цельсієм.


Радимо Вам запросити професійного укладальника паркетної дошки.

Принтеры чеков чековые принтеры купить чековый термопринтер.

Дивіться також:

Категория: Школа ремонта | Добавил: Csaba (07.09.2012)
Просмотров: 3665 | Рейтинг: 0.0/0