Главная » Статьи » Каталог статей

Натуральний лінолеум
натуральний лінолеумЛінолеум є єдиним на ринку підлоговим покриттям, що складається переважно з натуральної сировини. В якості основи при виготовленні лінолеуму застосовують джутову тканину. Натуральний лінолеум по достоїнству оцінили у всьому світі. Його головні переваги - це екологічність, яскравість кольорів, різноманіття колекцій.

Цікава й багата історія походження цього матеріалу. Ще в 1627 році для покриття підлог почали застосовувати промаслені полотно. При виготовленні на тканину наносилася гаряча суміш льняного масла, смоли, бджолиного воску, фарбника і живиці. А вже в 1843 році в суміш стали додавати кору пробкового дерева. Так був створений попередник натурального лінолеуму - камптулікон (від грецького «кампто» - «я згинати»), що має в своєму складі каучук. Він став дуже популярний.

Удосконалювалися технології виготовлення лінолеуму. Основоположником натурального лінолеуму вважається Фредерік Уолтон. У 1863 році він у Великобританії отримав патент на виготовлення лінолеуму і на саму назву, що в перекладі з латинської означає льняне масло. Загалом-то, це той же камптулікон, тільки без каучуку.

У 1864 році у Великобританії вперше почали виробляти лінолеум. На початку ХХ століття першість з виробництва лінолеуму перейшло до Росії. Основні фабрики з випуску лінолеуму перебували в Ризі і в Одесі.

У ті часи за зовнішнім виглядом лінолеум був не дуже привабливим. Він випускався тільки одного, коричневого кольору і мав неприємний запах риб'ячого жиру, проте вже тоді лінолеум мав високу зносостійкість, через що і використовувався тільки в автобусах або електричках. В кінці ХIХ почали виробляти продукцію з малюнком, але такий лінолеум був досить дорогий і не дуже зносостійкий.

В кінці 50-х виробництво лінолеуму в Росії було закрито. Було вирішено зайнятися виготовленням синтетичних матеріалів з полівінілхлориду (ПВХ). У 1973 році, в період нафтової кризи і підвищення цін, в тому числі і на полівінілхлориди, виробники знову згадали про натуральний лінолеумі.
Виготовлення натурального лінолеуму

Натуральний лінолеумПрі виробництві лінолеуму, спочатку готується маса, що складається з лляної олії, подрібненої вапна, деревної муки і смол хвойних дерев. Ця маса визріває в бункерах протягом тижня. У масу додаються натуральні барвники і при оксидуванні льняного масла виходять гранули різних кольорів. Потім у каландрові машині отриману суміш спресовують. Отриманий матеріал розрізають на смуги шириною 1 м, укладають внахлест на основу з джуту і знову спресовують в каландрі. Потім матеріал визріває в сушильних камерах. Після двох тижнів визрівання виходить лінолеум. Для підвищення зносостійкості і практичності матеріалу, обробляють його спеціальною системою easy to clean (ETC).

Лінолеум випускається у вигляді плитки і рулонів, шириною до 5м, і товщиною, залежно від ізностойкості, від 1,5 до 4 мм.

Натуральний лінолеум володіє високою зносостійкістю, антистатичністю, пожежобезпечність, високою опірністю до хімічних реактивів

Лляне масло є найсильнішим профілактичним і лікувальним засобом за рахунок наявності в ньому вітаміну F, який перешкоджає розмноженню різних хвороботворних бактерій. Тому натуральний лінолеум, має в своєму складі лляне масло, володіє і бактерицидними властивостями. Лінолеум простий у чищенні та догляді, це повністю безпечний і екологічно чистий матеріал, тому він широко застосовується в оздоровчих, медичних і дитячих установах.

Натуральний лінолеум огнеустойчив. Завдяки цій властивості, в якості підлогового покриття лінолеум часто використовується в кафе, барах і на дискотеках, де випадково кинутий недопалок не зіпсує покриття.

За рахунок антистатичних властивостей, натуральний лінолеум застосовують у спеціальних приміщеннях, де знаходиться спеціальне обладнання. Існують також акустичні та струмопровідні різновиди лінолеуму. Натуральний лінолеум досить стійкий до лугів, жирів і розчинників.

Зараз лінолеум можна побачити не тільки в спеціалізованих або адміністративних установах, але і в офісах, приватних будинках і навіть квартирах. Такий вибір робиться не випадково, адже при правильній експлуатації і відході натуральний лінолеум може прослужити від 20 до 30 років, додайте до цього всі позитивні якості цього матеріалу і зрозумієте, чому так різноманітна і варіативна область його застосування.

Трудомістка укладання з використанням спеціальних матеріалів - це, мабуть, єдиний недолік комерційного лінолеуму. Укладання цього підлогового покриття повинен виконувати тільки професіонал, втім, багато фірм по продажу комерційного лінолеуму можуть запропонувати вам і якісні послуги з його укладанні.

А для бажаючих додати інтер'єру будинку або офісу оригінальності і своєрідності, компанії виробники комерційного лінолеуму щороку пропонують нові відтінки і варіанти дизайну цього підлогового покриття. Ви можете вибрати рельєфний лінолеум, імітований під дерево, пробку і навіть крокодилячу шкіру або розмитий пісок. А для естетів дизайнери пропонують лінолеум з колірною гамою, заснованої на полотнах великих художників - Ван Гога, Гогена та інших. Саме численні позитивні властивості натурального лінолеуму роблять його таким затребуваним об'єктом дл дизайнерських експериментів і нововведень.

Так що, як бачите, зупинивши свій вибір на натуральному лінолеумі, Ви не пошкодуєте, отримавши міцне, довговічне, стійке до зовнішніх проявом підлогове покриття з оригінальним дизайном і багатим вибором колірної гами.

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (28.09.2012)
Просмотров: 6096 | Рейтинг: 0.0/0