Главная » Статьи » Каталог статей

Ремонт підлоги в квартирі.
Ремонт підлоги в квартирі.


Дружня порада: якщо ви вселяєтеся в свіжокупленими квартиру і збираєтеся робити ремонт, не економте на ремонті підлог! Реклами хвалькувато кричать: наше покриття можна укласти за один день. Почасти це вірно. Але вони умовчують один важливий факт. Це правдиво тільки в тому випадку, якщо ви вже зробили капітальний ремонт вашого статі. Якщо немає - готуйтеся до того, що вам доведеться літати по повітрю як мінімум тиждень. Та й сума буде істотно більше названої в рекламі.

Ремонт підлоги: до чого готуватися.



Мешканцям новобудов пощастило найбільше. У таких будинках - гарна нова стяжка. Максимум, що вам потрібно буде зробити - залити вирівнюючу суміш (що це, я розповім трохи пізніше). Все. Можете починати укладання підлогових покриттів!


Покупцям квартир на вторинному ринку доведеться готуватися до всіляких сюрпризів. Найчастіше в таких будинках підлоги не ремонтувалися з 50-х років, так що під старим лінолеумом або навіть паркетом вас може очікувати зовсім сумна картина. Увага! Недобросовісні працівники можуть запропонувати вам обійтися малою кров'ю: прикрити всі фанеркою і укласти зверху, наприклад, ламінат. Ні в якому разі не погоджуйтесь! Це вийде вам боком вже через пару років. У кращому випадку ламінтний підлога буде скрипіти. У гіршому ви попросту звалитесь на голову сусідам.

Підстава для підлоги: розберемо процес.



Стяжка - це підстава вашої квартири. Уявіть собі будиночок-конструктор. Ваша стать і одночасно стеля квартири сусіда знизу - це перекриття. Стяжка - це те, що знаходиться на ньому.


Традиційно стяжку підлоги в Росії роблять з бетону або цементно-піщаної суміші. Якщо, знявши лінолеум, який залишився від колишніх господарів, ви побачили щось, що нагадує потрісканий весняний лід - значить, прийшла пора міняти стяжку. Виглядає це так: будівельники знімуть весь старий бетон, очистять підлогу від пилу та сміття, прогрунтуйте і заллють нової сумішшю. Товщина нової стяжки залежить від того, наскільки нерівна поверхня перекриттів у вашій квартирі. Тому скільки часу буде сохнути підставу вашого нового статі ви дізнаєтеся тільки після демонтажу старого покриття. Але будьте готові до того, що це досить тривалий процес. У середньому, стяжка товщиною 5-7 см сохне близько 3 тижнів. До речі, маленька хитрість - чим краще будівельники вирівняють залиту цементно-піщану суміш, тим менше вам доведеться витрачатися потім на суміш, що самовирівнюється. А вона то якраз коштує досить дорого.


Втім, заливати поверх стяжки так звані «наливні» підлоги - ту саму суміш, що самовирівнюється - стали не так давно, раніше її просто не було в магазинах. До цього будівельники прямо поверх стяжки укладали товсті листи стійкою до вологи фанері. Слідувати Чи старим традиціям чи ні, вирішувати тільки вам. Скажу лише, що на ідеально рівній підлозі краще лежить будь-яке покриття. А ось нерівності найкраще приховує ковролін.


Якщо вам пощастило і після зняття старого покриття ви побачили, що ваш стать більш менш рівний, тріщин немає і перепад по висоті в межах однієї кімнати не більше 2 см, можете сміливо заливати тільки суміш, що самовирівнюється. Сохне вона набагато менша -


Мешканцям будинків з дерев'яними перекриттями між поверхами потрібно бути дуже уважними! Справа в тому, що дерево може просто не витримати тягар цементу. Так що замість стяжки вам потрібні підлоги з ДСП або фанери на дерев'яних лагах. Їх ще називають фальш-полами. У таких будинках можна використовувати і більш нову технологію - збірні панелі, під які засипається керамзит. В обох цих методик досить багато плюсів: не потрібно чекати поки висохне стяжка, по таким полам приємно ходити, адже дерево тепліше, ніж бетон. Ну а якщо ви любите часто робити перепланування або хочете багаторівневий підлогу - це точно ваша технологія.


Звичайно, це далеко не всі тонкощі, які потрібно знати при ремонті підлог. Не варто забувати, що, наприклад, в санвузлі, кухні та коридорі треба обов'язково робити гідроізоляцію підлоги за допомогою арматурної сітки, а підлоги в кімнатах потребують шумо-ізоляційних Матеріли - гнучкій підкладці або фанері. Але, знаючи загальні принципи - вам буде простіше розібратися в тому, що потрібно саме вам.

киев

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (07.09.2012)
Просмотров: 3653 | Рейтинг: 0.0/0