Зведення мансард служить багатьом функціональним цілям, ці споруди збільшують корисну площу будівлі, не займаючи площу ділянки, при витримуванні всіх будівельних норм істотно зменшують тепловтрати, тобто, збільшують енергоефективність. Існує і архітектурно-композиційна складова будівництва - значно облагороджується екстер'єр будинку.
Специфіка будівництва передбачає проект мансарди з урахуванням всіх особливостей, особливо, зведення суміщеною утепленої покрівлі - основного огороджуючого конструктивного елемента і архітектурної композиції. Конструкція покрівлі та наявність вікон і відрізняють звичайний горище від житлового приміщення. Площа мансардного поверху не повинна виходити за периметр будови (виносні споруди не вітаються за конструктивної складності і економічну недоцільність), приміщення в будові допускаються будь-якого планування.
Зводячи будинок з мансардою, необхідно дотримуватися правил будівництва та архітектурних норм на житло - проліт конструкції менше 4,8 метра не допускається, обсяг внутрішнього приміщення повинен відповідати СНіП, при влаштуванні двосхилого даху (або скатної в двох напрямках) кут нахилу кроквяних конструкцій не повинен перевищувати 45-60 °.
Ухил даху зменшує корисний об'єм мансардного приміщення, за нормами висота кожного з них не повинна бути нижче 2,2 метра, кількість і площа приміщень з меншою висотою суворо регламентуються нормами для житла. Допускаемая ширина приміщень - 2,4 метра.
Загальна конструктивна схема мансарди являє собою пошарову структуру - покрівельні матеріали, теплоізоляційна плівка, гідроізоляція, обрешітка, кроквяні конструкції, тепло-, пароізоляція, фінішна внутрішня обробка. Кожен з цих шарів виконує свою функцію - покрівельний матеріал захищає мансардне будова від зовнішніх атмосферних явищ, плівка відіграє роль захисту крокв і утеплювача, гідро-та теплоізоляції відповідають за вологонепроникність і теплоємність приміщень, а основою для покрівельного «пирога» служить обрешітка. Щоб мансарда провітрювалася, обов'язковим є пристрій вентиляційних зазорів, над утеплювачем і під покрівлею. Через перший зазор виходить пар з утеплювача, через другий - надлишки пари вологи, що скопилася під покрівлею. Природна вентиляція здійснюється через підставу крівлі і виводиться з даху в коньковую зону.
Кроквяні системи є основною несучою конструкцією при зведенні мансардного будови, все навантаження від зовнішніх впливів (вітру, снігу тощо), ваги даху і покрівельної конструкції вони передають на стіни і опосередковано на фундаменти. Оскільки мансарда розрахована на житлові приміщення, то потрібно пам'ятати, що крокви обмежені в стійкості до навантажень, а установка несучих стійок обмежує пристрій інтер'єру. чип-тюнинг vw passat б5.
|