Главная » Статьи » Каталог статей

Підлогові покриття. Види і особливості

Всі підлогові покриття умовно діляться на

· Безшовні монолітні (це в основному промислові підлоги цементно-бетонні, асфальтобетонні, полімерні мастикові, ксилолітові, земляні, глинобитні та ін);

· Листові і рулонні матеріали (це лінолеум, синтетичні ворсові покриття, надтверді деревноволокнисті плити та ін);

· Штучні матеріали (це паркет, дошки, ламінат, керамічна плитка, бетонні та кам'яні плити, металеві плити та ін.)

Монолітні бетонні підлоги досить важкі в облаштуванні, тому, варто відзначити, що застосовуються вони в основному в промислових приміщеннях, де на чолі всього стоїть зносостійкість і міцність підлогового покриття.

Мозаїчні підлоги можуть вже застосовуватись в офісних приміщеннях і в торгових центрах, де до вимоги міцності додається ще й естетичні вимоги. Мозаїчні підлоги створюються за принципом тих же монолітних бетонних підлог, тільки от в основний склад додається кам'яна або скляна крихта. Також малюнок можна створювати за рахунок вставки металевих ліній. Мозаїчна підлога відрізняється ще й тим, що на ньому практично не утворюються усадочні тріщини.

Наливні підлоги - це сучасний брат бетонних монолітних підлог. Особлива гладкість поверхні в створенні такої підлоги досягається за рахунок того що в текучий склад вводяться деякі полімерні добавки. Естетичними цінностями такі підлоги не відрізняються, але от в складських приміщеннях вони дуже добре послужать.

Наливні полімерні підлоги - це вже нове покоління розглянутих раніше підлог, з тією лише різницею, що крім міцності така підлога відрізняється і своєю красою. Тому використовують такі покриття у великих за площею приміщеннях, торгово-розважальних центрах. Декоративність підлоги досягається за рахунок введення до складу порошкоподібних, лускатих наповнювачів або пігментів. До того ж такі підлоги можуть бути як жорсткі, так і еластичні, резиноподобном. Наливні полімерні підлоги в принципі не бояться чищення та дезінфекції, а також стійкі до більшості хімічних реагентів.

Найчастіше в будинках і квартирах зустрічаються підлогові покриття штучні або рулонні. Рулонні покриття, як можна здогадатися, це ті покриття, які продаються в рулонах. І якщо озирнутися в торговому залі будівельного магазину, то відразу можна зрозуміти, що до рулонних відносяться лінолеум і ковролін. В залежності від класу матеріалу він може використовуватися також в офісних приміщеннях з не дуже високою інтенсивністю відвідування та експлуатації.

Натуральний лінолеум вважається одним з найстародавніших на землі підлогових покриттів. Він являв собою промаслені полотно, яке завдяки своїм гідроізоляційним і теплоізоляційним властивостям і стало одним з найпопулярніших підлогових покриттів.

У минулому столітті людством був створений ПВХ-лінолеум, який і витіснив з ринку натуральний лінолеум. ПВХ-лінолеум виготовляється з пластичної маси, до якої домішуються пластифікатори, наповнювачі та барвники. Завдяки цим домішках ми отримуємо м'який, гнучкий, міцний і красивий лінолеум. Сучасні технології дозволяють реалізовувати будь задумки дизайнера, тому у випадку з лінолеумом замислюватися про естетичні функціях не доводиться.

Ворсові покриття (ковролін) відрізняються своїми тепло-і звукоізоляційними функціями, а також декоративністю. Головний їхній недолік - це поглинання пилу і труднощі з проведенням вологого прибирання. Хоча якщо є миючий пилосос, то і це не можна злічити недоліком. Між собою ковролини відрізняються лише матеріалом основи і матеріалом, використовуваним для створення ворсу.

Варто відзначити, що ворсові покриття можна також віднести і до штучних підлоговим матеріалами, тому як ковролін зараз щосили випускається у вигляді плиток з еластичною пластиковою основою. Такі плитки наклеюються прямо на стяжку у вигляді суцільного килима. Застосовуються килимові плитки також, коли необхідно створити оригінальний малюнок підлоги.

Паркет - це один з найдорожчих і популярних видів покриття підлоги для житлових і громадських приміщень, які відрізняються не самою високою інтенсивністю руху. Паркетом оброблялися царські палаци, саме цьому матеріалу належить статус престижності. Хоча в практичності паркету теж не варто відмовляти. Для виробництва паркету використовуються тверді породи деревини: дуб, бук, горіх і т.д. Паркет може «збиратися» як із штучних невеликих паркетних планок, так і з паркетних щитів і паркетних дощок. Головний недолік паркету - це трудомісткість в укладанні і обслуговуванні.

Ламінат - це сучасний замінник паркету. Застосовується, в залежності від класу, як в житлових, так і в громадських приміщеннях, з малою та середньою інтенсивністю руху. Ламінат являє собою багатошарову конструкцію, яка складається з декількох шарів спресованої паперу, просоченою меламіновою смолою (бумопласта), несучого шару з ДВП, верхній шар бумопласта покривається ламінатом - цим і досягається міцність і естетичність матеріалу. В основному ламінат має малюнок практично не відмітний від натуральної деревини, також можна домогтися і певної фактури властивої деяким видам деревини. Зустрічається також ламінат, що імітує камінь. В основному, ламінат має форму дошки: довжиною 1200-1300 мм, шириною 190-200 мм і товщиною 7-8 мм. Одна з тенденцій розвитку ламінатів - розширення спектру форматів (квадрати, прямокутники і ін), що дозволяє комбінувати малюнок підлоги. Головне функціональне відмінність ламінату від паркету - це те що ламінат можна очищати водою з миючими засобами і він в принципі не боїться ніяких забруднень.

Керамічна плитка - це також один з популярних підлогових видів покриттів. За своїми властивостями керамічна плитка близька до кам'яних плитках з твердих гірських порід. Сучасні плитки можуть бути як просто пофарбовані в масі, так і мати декоративний шар різного кольору і фактури. За своїм теплофізичних властивостях підлога з керамічної плитки не відноситься до теплих, тому він використовується найчастіше із застосуванням системи «тепла підлога» і тільки в тих приміщеннях, де використання інших матеріалів для підлоги може бути або важко або небажано. У квартирах, найчастіше плитковий підлогу зустрічається в передпокоях, на кухнях і в санвузлах. Також морозостійкою плиткою можуть оброблятися підлоги відкритих приміщень, балконів, терас. Привабливість плитки - це простота у відході. Керамічна плитка не боїться хімікатів і забруднень і її можна чистити практично всіма доступними засобами для миття та чищення, за винятком, хіба що абразивних, які можуть зіпсувати зовнішній вигляд плитки мікроподряпини.

Природний камінь використовується для покриття підлог громадських та житлових приміщень, де необхідно підкреслити архітектурну виразність, а також робиться ухил на зносостійкість. Найчастіше для обробки підлоги іспользуетсяграніт, він надзвичайно твердий, не боїться води і забруднень, до того ж граніт відрізняється різноманітністю природних відтінків і малюнків.

Якщо особливих вимог до твердості немає, тоді можна розглядати - мармур, піщаник і сланець. Мармур може бути зеленим, білим, рожевим, блакитним, чорним і т.д. Різноманітні відтінки виникають завдяки вмісту в більшій або меншій кількості оксидів різних металів і графіту. Але головну цінність мармуру складають прожилки, які утворюють оригінальний малюнок.

Піщаник не такий ефектний як граніт або мармур, але зате і не такий дорогий, він містить кристали кварцу і різноманітний за колірною гамою.

 
Піщаник - набагато менш ефектний, але зате і менш дорогий камінь. Він містить кристали кварцу і дуже різноманітний в колірному відношенні - від рожевого до зеленого.

Сланець не має настільки видатних показників по колірній гамі, але його плити мають благородну рельєфну поверхню. Якщо його правильно обробити він буде служити століттями. Однак не варто його застосовувати в приміщеннях де можливе намокання підлоги. Мокрий сланець надзвичайно слизький.

У якості декоративних ексклюзивних підлогових матеріалів, можна зустріти пробкові підлоги і шкіряні плитки, але функціональністю і зносостійкість ці підлоги не відрізняються.

Массивная доска москва паркетная доска купить дуб орех ясень лучшие цены в москве.

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (24.09.2012)
Просмотров: 3972 | Рейтинг: 5.0/1