Главная » Статьи » Каталог статей

Підготовка шпалер.
Після підготовки поверхонь приступають до підготовки матеріалу для обклеювання стель. Виникає питання, скільки рулонів шпалер потрібно купити. Це насамперед залежить від площі самої кімнати. До прикладу, належить обклеїти шпалерами кімнату 4 х 3 м. Спочатку визначають периметр кімнати: (4 + 3) х 2 = 14 м. Потім ділять отриманий периметр на ширину шпалер, наприклад 0,5 м: 14: 0,5 = 28. Це і є шукане число, тобто саме стільки полотен знадобиться для кімнати. В одному рулоні може бути близько 10 м шпалер, а значить, його вистачить для трьох полотен. Тепер можна дізнатися кількість рулонів шпалер, необхідних для обклеювання однієї кімнати: 28: 3 = 9,3 рулону. Рекомендується набувати на 1 рулон більше на випадок непередбаченого ремонту.

Підготовка матеріалу полягає в наступному: у шпалер обрізують одну або дві кромки, причому строго по наявній лінії, і розрізають рулони на окремі полотна. Шпалери наклеюють або встик, або внахлест. У першому випадку так поступають з шпалерами середньої і вищої якості, а тонкі шпалери зазвичай наклеюють внахлест. У цьому випадку кромку накладається полотна звертають до світла, для того щоб тінь, падаюча від шва, не підкреслювала лінію стику.


Перш ніж приступити до відрізання другого полотна, попередньо суміщають малюнок, щоб на стелі він був цілісним. При відрізку полотна по горизонталі залишають на всяк випадок невеликий надлишок в довжину - іноді в процесі наклеювання шпалери дають невелику усадку. У будь-якому випадку надлишок таки краще, ніж брак. А зайву частину завжди можна обрізати спеціальним ножем зі змінними лезами. Нарізані полотнища шпалер укладають лицьовою стороною до підлоги (його попередньо застеляють газетами або поліетиленовою плівкою), причому бічна кромка кожного наступного полотна повинна виступати в бік приблизно на 2 см - це робиться для того, щоб не забруднити клеєм лицьову сторону шпалер.


Після цього за допомогою валика (або маховою кистю) наносять клей на тильну сторону полотна.


Тонкі паперові шпалери промазують клеєм один раз, а більш щільні - два. Потім полотна складають, точно поєднавши при цьому краї шпалер намазала стороною всередину. Складене таким чином полотно знову складають так, щоб обидва кінці знаходилися на середині. Шпалери слід залишити в такому положенні на 15 хв, якщо вони тонкі, і на 25 хв, якщо вони щільні.


Складання шпалерного полотна для просочення клейстером


Підготовка шпалер.Шпалери складають гармошкою і по черзі притискають до стелі ділянки, обмежені складками. Вже приклеєну частину ретельно розгладжують.


Для формування стику стелі зі стінами край обрізають на 5-10 мм довше і заводять на стіну. Надалі при обклеюванні стін місця стиків закривають спеціальним декоративним кантом або шпалерами.
Щільні шпалери зазвичай приклеюють впритул, для чого потрібно зрізати кромки з двох сторін. Для цього використовують не ножиці, а ніж зі змінними лезами. Обрізку проводять по рейці необхідної довжини.
Під час роботи слід дотримуватися певного режиму. Не можна, наприклад, відкривати вікна і двері, щоб уникнути появи протягів; поки шпалери повністю не висохли, приміщення має бути наглухо закрито. Не можна також піддавати їх впливу сонячних променів, краще закрити вікна шторами. Незважаючи на те що під дією сонячних променів висихання відбувається швидше, немає гарантії, що малюнок місцями не вицвіте.


На період висихання шпалер температура в приміщенні не повинна перевищувати 23 ° C.


Деякі для того, щоб прискорити процес висихання, використовують різні нагрівальні прилади; робити цього в жодному разі не можна. Під дією підвищеної температури шпалери почнуть швидше висихати, жолобитися і рватися. Включати нагрівальні прилади можна тільки через 1 добу в теплу пору року і через 3 сут в холодну.

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (07.09.2012)
Просмотров: 3632 | Рейтинг: 1.0/1