Розумний будинок - це найбільший винахід людства, продиктоване або його тотальної зайнятістю або непереможною лінню.
Я не зустрічала жодної людини, який би не мріяв про те, щоб машина сама милася, щоб газон сам підстригати, а листя з дерев, чудесним чином прибиралися. Щоб будинок сам прибирав, сам за собою доглядав, щоб у нього можна було приходити і просто відпочивати, насолоджуючись життям.
Мені здається саме такий мрійник і придумав першу систему «розумний будинок», яка може економити витрати, доглядати за будинком і створювати комфортні умови проживання.
Розумний будинок - це централізована система, в яку інтегровані безліч підсистем, що створюють умови для комфортного проживання в будинку. Зазвичай в систему «розумний будинок» включаються - опалення, вентиляція та кондиціонування; охоронно-пожежна сигналізація; мережу зв'язку; система освітлення і система електропостачання; механізація будівлі; керування аудіо та відео системами, а також іншими побутовими приладами та обладнанням; IP-або GSM моніторинг системи.
Що вміє Розумний Дім?
Або 10 принципів «розумного будинку»
Опалення, вентиляція та кондиціонування
Ми ще з дитинства пам'ятаємо прислів'я «йдучи, гасіть світло» і тому, виходячи з дому старанно перевіряємо, чи все ми відключили, чи все ми погасили. Потім після повернення в будинок ми ще деякий час намагаємося зробити своє прожиття комфортним, терміново, запускаючи опалення чи кондиціонер. Розумний будинок робить прислів'я неактуальною.
Всі системи опалення, кондиціонування і вентиляції підключені в єдину систему, завдання якої створювати комфортні умови для господаря будинку. Для цього необхідно просто задати параметри свого комфорту, а температурні датчики самі будуть регулювати включення і відключення систем.
Саме у випадку з централізованим управлінням опаленням і кондиціонуванням «розумний будинок», створюючи комфортні умови, економить кошти. Адже система може автоматично вимикатися на період відсутності людей у будинку, включення відбувається лише перед поверненням людей. Котел опалення налаштований вручну буде працювати цілий день, поки людина сама не змінить параметри. І якщо день видався теплим, то до вечора господар повернеться в тропіки. «Розумний будинок» автоматично регулює температуру в приміщеннях, до того ж система дозволяє настроїти обігрів або кондиціонування окремих приміщень. А це вже значна економія енергоресурсів.
Охоронно-пожежна сигналізація
У систему «розумного будинку» включаються також підсистеми аварійної, охоронної та пожежної системи.
Датчики, встановлені в будинку, навіть при тривалій відсутності господарів, контролюють пожежну безпеку. У разі виникнення небезпеки система автоматично подає сигнал на пульт охоронних компаній, запускає систему пожежогасіння. А в разі проникнення на територію будинку злодіїв, можлива навіть настройка автоматичного блокування всіх входів і виходів до приїзду охоронної компанії або до повернення господарів.
Також спеціальні аварійні датчики стежать за тим, щоб у домі не було витоку газу, протечки водопровідних або каналізаційних труб і т.д. Якщо що й трапляється, то ці системи автоматично перекриваються.
Мережа зв'язку
Мається на увазі як локальна, так і телефонний зв'язок. Якщо ви чекаєте терміновий дзвінок на домашній телефон або зв'язку по скайпу, не обов'язково сидіти вдома в очікуванні - система дозволяє інтегруватися в мобільний зв'язок, КПК та інші пристрої. Тобто якщо Вам подзвонять, то система сама здатна розпізнати дзвінок за номером телефону і переадресувати вам його на робочий або мобільний.
Система освітлення
«Розумний будинок» здатний дуже активно управляти системами освітлення в будинку і на вулиці. Приміром, вуличне освітлення може включатися по світловому датчику тільки в темний час доби і автоматично відключатися після сходу сонця. Освітлення в будинку може бути облаштовано на підставі датчиків руху, тобто, світло включається тільки там де з'являється людина, і відключається після його відходу. До того ж предмети освітлення можуть бути розділені як на приміщення, так і на окремі зони. Система освітлення, інтегрована в «розумний будинок» може розпізнавати звуки й голоси. Тобто реагувати на звукові або голосові команди.
Система електрифікації
Електропостачання «розумного будинку», може бути як на основі загальної електромережі, так і грунтуватися на автономних джерелах енергії: дизельгенератори, вітряних млинах, сонячних батареях і т.д. Управління автономним енергопостачанням штука досить складна і вимагає постійної уваги людини. Якщо це довірити системі «розумний будинок», то можете бути впевнені, що все буде в порядку. До того ж фахівці з установки млинів або сонячних батарей найчастіше самі рекомендують комп'ютеризоване системне управління за допомогою програмних платформ «розумного будинку».
Механізація будівлі
За допомогою системи «Розумний будинок» господар може керувати віддалено або за допомогою пульта ДУ всіма механізмами будинок: відкривати і закривати ворота, відкривати вікна, штори, піднімати і опускати роллети і т.д. Практично всі механізми, наявні в будинку можна підключити до системи і довірити їй автоматичне управління, або ж керувати віддалено за допомогою інтернет або телефонного зв'язку.
Управління аудіо та відеотехнікою
«Розумному будинку» підвладне централізоване управління будь-який відео і аудіо апаратурою. Приміром, аудіоустановка підключена централізовано, а музику можна слухати з динаміків в будь-якому приміщенні. Також за допомогою системи «розумного будинку» можна управляти домашнім кінотеатром, або ж записати улюблену телепередачу в той час коли ви на роботі або на складних переговорах.
Управління побутовою технікою і приладами
Навіть кавоварка і тостер підключаються до системи «розумний дім», в підсумку, господар до свого приїзду може розігріти, вечерю або ж вранці, до години пробудження будинок сам приготує тости, сніданок і чашечку кави. За допомогою системи, можна керувати обладнанням ванною або басейну. Повертаючись з роботи, ви можете віддати команду і до вашого приїзду, будинок сам приготує вам теплу ванну.
Таким же чином ви можете керувати системою поливу саду. Задавши тимчасові параметри або віддаючи команди за допомогою інтернет або телефону.
Телеметрія
Якщо після вашого від'їзду з дому в будинку хтось залишається, то можна за допомогою системи, розумний будинок простежити за тим, що відбувається. Для цього в приміщеннях повинні бути встановлені камери стеження.
IP і GSM моніторинг
Ця функція дозволяє кожному, хто має доступ до системи віддалено керувати системами «розумного будинку» або ж стежити за тим, що відбувається в режимі реального часу.
Найдорожчі платформи «розумного будинку» це ті, які мають максимум функцій і включають практично всі вищеописані пункти, а іноді за бажанням замовника і більше. Але заощадити можна, визначивши лише управління найважливішими для Вас функціями. Зараз в Україні найчастіше замовляють системи з інтегрованим управлінням опаленням, кондиціонуванням і вентиляцією, а також системою безпеки.
подробнее ...
|