Отже, ви нарешті-таки задумалися, яким має бути ганок вашого нового (або старого) будинку. І це правильно! Так само, як людини «зустрічають по одягу» і будинок зустрічає нас ганком.
І красивому інтер'єру обов'язково має відповідати красиве ганок, не кажучи вже про фасаді будівлі. Однак, крім дизайну ганку, дуже важливо і його грамотне технічне пристрій, який досягається при правильному поєднанні його технічних характеристик.
Його, як правило, роблять в один рівень з нижнім поверхом будинку, щоб при вході в будинок не виникало додаткових незручностей.
Рівень площадки ганку обов'язково повинен бути на 5 см нижче низу відкривається вхідних дверей, яка за правилами пожежної безпеки відкривається назовні.
Ганок при вході в будинок підноситься над рівнем землі, тому зазвичай має ступені.
Сходинки ганку влаштовуються з тими ж технічними характеристиками, як і внутрішні ступені будинку.
Глибина проступи повинна бути не менше 30 см, а висота східця 15-17 см. На такі ступені буде зручно піднятися і здоровому дорослій людині, так само і дитині і людині в літньому віці. В ширину сходинки повинні бути не менше 90 см.
Виступ майданчика ганку має бути не менше 120 см, його ширина може бути така ж як щаблі, а може бути й ширше. Добре якщо на підлозі ганку лежить грязеулавлівающій килимок. Щоб він не ковзав можна його закріпити, але краще всього зробити поглиблення в підлозі ганку розміром з килимок.
Над ганком і ступенями зазвичай виконується навіс, який допомагає захистити ганок і ступені від дощу і снігу.
Висота навісу над рівнем ганку коливається від 2.2 м до 2.5 м. Занадто високим навіс бути не повинен, щоб під нього не задувало сніг і вологу під час дощу.
При будівництві ганку потрібно враховувати, що наскільки б не було воно низьким - на ньому обов'язково повинно бути огородження, яке зазвичай переходить в поручень на східцях. Економія на огородженні може призвести до сумного результату - падіння навіть з невеликої висоти загрожує неприємними наслідками.
Висота огорожі може коливатися між 80-100 сантиметрами.
Ганок може бути зроблено з дерева та пофарбовано.
Найпростішим способом зробити дерев'яний ганок є спорудження дерев'яного короба із сходинками. Він встановлюється на підставу з щебеня або бетону. Можна зробити дерев'яні східці ганку за принципом сходів по косоурам.
У цьому випадку похило встановлюється два дерев'яних бруса, що виконують роль косоура, і на них закріплюються ступені врубиваніем. Нижні кінці косоуров впираються в бетонну основу, між бетоном і косоуром прокладається гідроізоляція.
Також ви можете зробити ганок своїми руками з бетону з опалубкою і облицювати керамогранітом або тротуарною плиткою. Для цього потрібно за формою зі ступенями потрібно видалити шар землі глибиною 20 см, засипати щебенем та піском. Далі слід поливати пісок водою, поки він повністю не розподілиться між щебенем. Тільки після цього можна приступати до створення опалубки і бетонування ступенів.
Опалубка з дерев'яних дощок робиться окремо для кожного ступеня і знімається тільки після застигання щаблі.
Край кожного ступеня зміцнюється металевим куточком під уникнення руйнування. Такі щаблі й ганок можна обробити каменем або плиткою.
Слід передбачити і освітлення на стіні навпроти ганку.
Якщо до вас хтось прийде в темний час доби, то це буде вельми до речі. Та й господарям простіше виходити або повертатися в будинок, коли ганок яскраво освітлене. Часто освітлення на ганку обладнають датчиками руху - це дуже зручно, якщо повертаєтеся додому у вечірній час.
Купить щебень в харькове цена посмотреть.
|