Главная » Статьи » Каталог статей

Штучний паркет. Вибір і догляд
Штучний паркет


Паркет відноситься до одних з найдорожчих і престижних видів підлогового покриття. Можливо тому, що саме паркет є самим екологічним і натуральним матеріалом, що важливо для людей, що печуться про своє здоров'я.

Вибираємо деревину
Приступаючи до вибору паркету слід в першу чергу зупинитися на виборі деревини з якої він виготовлений. Варто врахувати, що практично кожен вид дерева має свої недоліки і переваги. Тому варто вибирати сорт дерева залежно від того, у якому приміщенні буде укладатися паркет.

! Листяна деревина, дуб, ясен, бук, клен відрізняються твердістю, а також різноманітні за кольором і текстурою.
! Хвойні породи деревини - недостатньо тверді, сучкуваті і практично однорідні за кольором і тесктуре.
! Екзотичні породи деревини (венге, мербау, сапеллі, ятоба, зебрано, дієра і т.д.) можуть мати підвищену смолистість і досить примхливі в укладанні.
! Краще всього використовувати ті породи деревини, які виростають у вашій кліматичній зоні. Вважається, що вони більш адаптовані до умов, в яких будуть експлуатуватися.


Традиційно в наших широтах для виробництва паркету використовується дуб. З роками ця деревина зарекомендувала себе, як сама тверда, стійка і не примхлива в укладанні і експлуатації. До того ж паркет з дуба стійкий до гниття і перепадів клімату в приміщенні. Тому, якщо в стандартній квартирі в опалювальний сезон повітря пересушене, а в інший час підвищена вологість, то використання саме дубового паркету буде найбільш доречним.

Для художнього паркету використовується декілька видів деревини і за рахунок різниці кольору і текстур досягається естетичний ефект. Але справа ця досить витончене і вимагає великого досвіду і знань, тому варто віддати укладку художнього паркету на відкуп досвідченим фахівцям.

Вибираючи дерево, врахуйте, що на його подальшу поведінку - колір, текстуру, твердість і т.д. впливає не тільки порода, але і кліматичні умови місцевості, де воно виростало. Вибираючи колір паркету, враховуйте, що практично всі породи дерева темніють на світлі. Сильніше за всіх темніє вишня. Благородними червоними відтінками володіють кемпас і махагон. До рожевим тонам відноситься груша, вишня, бук. Жовтого кольору паркет з акації, ірокко, меранті. Чорного кольору - палісандр і горіх.

Стандарти паркету
Фахівці схильні відштовхуватися від зарубіжних стандартів Німеччини та Австрії.
Стандарт Німеччини DIN 280 Teil 1 передбачає три види сортування (від вищого до нижчого): Natur (N), Gestreift (G) і Rustikal (R).
Natur (N) - мається на увазі відсутність заболоні, різких змін забарвлення і нерегулярності текстури дерева. Допускаються поодинокі здорові сучки: темні діаментром не більше 1 мм, світлі до 8 мм.
Rustikal (R) допускається значно більше дефектів і відрізняється вартістю у бік пониження
Стандарт Австрії В3000 Teil 2, крім зазначених вище, передбачає ще один, більш високий вид сортування - Exquisit (Е).

Радіальні або тангенціальні
На такі види ділиться паркет по типу розпилу.
Радіальний - це коли площина розрізу проходить через серцевину стовбура. Такі планки більш стійкі до зовнішніх впливів температури і вологості, але при цьому вони й коштують значно дорожче за рахунок того, що їх вихід дуже малий - всього 10-15%.

Тангенціальний - площина розрізу проходить на відстані від серцевини. Малюнок паркетних планок при тангенціальному розпилі більш цікавий і насичений.

Дивимося, вибираємо
1. Паркет - це натуральний матеріал, якому шкодять бруд, пил, висока вологість, недотримання правил транспортування і зберігання. Він повинен бути упакований в поліетилен і потім в жорстку упаковку. Якщо немає жорсткої упаковки або пошкоджена упаковка поліетиленом - це привід відмовитися від цього товару.

2. Кожен виробник на упаковці вказує маркування країни і заводу виробника. Також виробники мають відповідні сертифікаційні документи. Відсутність даних про виробника на упаковці відверто говорить про те, що перед вами продукція підвального виробництва, і за якість ніхто відповідати не буде.

3. Важливо знати вологість паркету при придбанні, тому якщо ви вибираєте самі і не маєте спеціальних інструментів, щоб перевірити вологість, вам доведеться повірити на слово консультанту в магазині. Або, як варіант, все ж запросити досвідченого фахівця.
4. Оцініть геометрію. Звірте планки між собою, лицьові поверхні повинні сходитися чітко без найменших щілин і зазорів.

5. Огляньте уважно поверхню паркету - на ній не повинно бути тріщин, щербин і сколів. Якщо подібне помітили, йдіть до іншого продавця або придивіться до іншої партії. Цей паркет сушили з порушенням технології і передбачити його поведінку в експлуатації і укладанні неможливо.

6. Екзотичні породи дерева досить дороги, щоб вибираючи їх покладатися тільки на власну інтуїцію. Не поскупіться запросити з собою хорошого фахівця.

Після покупки
Врахуйте, що дерево - це «живий» матеріал, який дуже тонко реагує на такі параметри, як температура, вологість, освітлення. Тому після покупки не поспішайте відразу його укладати, дайте йому «звикнути», полежати кілька днів саме в тій кімнаті, де його планується укласти. Це допоможе деревині адаптуватися до конкретних умов наближеним до умов експлуатації, і ви в подальшому не зіткнетеся з неприємними сюрпризами.
Навіть не плануйте укладати паркет в приміщеннях з непрогнозованими показниками температури та вологості - тільки зіпсуєте собі нерви, втратите гроші і викинете паркет.

! Якщо занадто сухо в приміщенні, паркет буде зсихатися і між планками з'являться щілини, а також противний скрип.
! Якщо дуже волого, паркет може встати «на диби», досточки деформуються, відновленню такий паркет практично не підлягає.
! Нормальний клімат в приміщенні: температура 20-24 ° С, вологість повітря 40-55% і вологість паркету при укладанні 8 +1%.

Догляд за паркетом
Після укладання і розтину паркету лаком варто почекати пару тижнів раніше. ніж вносити і встановлювати в кімнаті меблі.

Потрудіться оббити або обклеїти ніжки меблів і контактні поверхні повстю або іншим матеріалом. Ролики також варто поміняти на спеціальні для паркету. Це захистить паркет від подряпин і пошкоджень.

Сліди від взуття і бруд з паркету слід прибрати вологою, але не мокрою ганчіркою. Надлишкова волога може проникнути в стики і паркет вздуется.

Не допускайте заливання паркету водою - він пожолобиться і вздуется, а також може змінити свій колір.

На паркеті краще не дефілювати у взутті на гострих підборах, кожне пошкодження лакового шару може бути чревате для всього паркету.

На догляді за паркетом не економлять і засобом для миття кахлю його краще не чистити. Не поскупіться купити спеціальні засоби по догляду за паркетом.

Щоб зберегти паркет надовго, постарайтеся не допускати в будинку перепадів температури і вологості. Для цього варто купити зволожувач повітря і обігрівач, не пересушує повітря. Як альтернатива, можна встановити спеціальні теплі підлоги під паркет.

Паркетная доска паркет бамбуковый.

Дивіться також:

Категория: Каталог статей | Добавил: Csaba (24.09.2012)
Просмотров: 3442 | Рейтинг: 0.0/0